ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Konwersja Cube AMS 125 PRO na BBSHD, kilka pytań...
Autor Wiadomość
xisio 
początkujący


Wiek: 46
Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   Konwersja Cube AMS 125 PRO na BBSHD, kilka pytań...

Witam wszytkich użytkowników,

Nazywam się Krzysiek i postanowiłem przerobić swój rower na ebike.
Rower służy gównie na wycieczki po Warszawie i kampinosie obecnie.
Z racji że jest to full i ma z przodu piastę Mavic Crossmax ST 20mm oraz koła które chcę zatrzymać a z racji specyficznych szprych nie zaplotę silnika planuje użyć mid drive BBSHD,, zastanawiam się nad:



  1. Czy myślicie że BBSHD bez problemu wejdzie obok dolnego zawiasu?
  2. 48v czy 52v ? jakie zalety i wady ?
  3. Jaka bateria się zmieści w tej ramie ? chciałbym najbardziej Dolphin
    https://lunacycle.com/batteries/packs/52v/52v-pansonic-11-5ah-or-13-5ah-dolphin/
    albo Sharka
    https://lunacycle.com/52v-panasonic-11-5ah-or-13-5ah-shark-pack/
  4. Budować samemu baterię czy kupić gotową ?
  5. Jeżeli samemu to komu zlecić zgrzanie ogniw i złożenie tego do kupy ?
  6. Czy nie będzie problemu z tylną piastą SRAM PG1070 i przerzutką SRAM X9 10 biegów z średnim koszykiem jak z przodu będzie tylko 1 tarcza?
  7. Czy używał ktoś cut-off Magury dla hamulców hydraulicznych ? mam Elixir CR carbon, nie chcę używać czujników magnetycznych albo zmieniać hamulców.
  8. Czy warto kupować sprzęt od lunacycle ? twierdzą że BBSHD od nich jest zaprogramowany na 750W, czemu piszą że ma 1500 peek power, czy można jakoś sterować mocą silnika bez przeprogramowania sterownika ?
  9. Czy warto dopłacać do kolorowego LCD ? https://lunacycle.com/luna-full-color-display-dpc-14-for-the-bbs02-and-bbbshd/
  10. Jak policzyć realny zasięg i parametry zakładając powyższe dane i wagę 110kg kierowcy.


Zdjęcia ramy i roweru tutaj https://imgur.com/a/GgBj3 wszytkie pomysły mile widziane !!
 
 
Ostrich 
początkujący
Ostrich


Wiek: 54
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Witam wszystkich. Buduje swoj pierwszy ebike podobnie jak kolega Krzysiek. Kupilem juz BBS03 1000W (jest w drodze z Chin) i obecnie stoje przed podobnym dylematem i zastanawiam sie co najlepiej zastsowac do zasilania silnika. Znalazlem na eBay-u sprzedawce-konstruktora baterii ktory proponuje mi za ok 2200 pln zestaw 14s5p na ogniwach LG MG1 2800mAh czyli 52V oraz 30A ciagly prad rozladowania. Pakiet bedzie mial pojemnosc 754Wh. Wg sprzedawcy rower z takim zestawem powinien bez problemu przejechac 60km bez pedalowania. Czy uwazacie ze cena za taki pakiet nie jest zbyt wygorowana? Czy moglibyscie polecic kogos krajowego kto zrobilby dla mnie podobny pakiet?
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Ludziska :grin: Czy wy czytacie choć w minimalnym stopniu forum zanim zadacie pytanie ? :grin:
Ostrich, W dziale sprzedam ludzie się ogłaszają na wykonanie baterii albo napisz w dziale kupie że potrzebujesz baterii i czekasz na oferty. Nie podpinaj się do tematu kolegi :wink: A tak w ogóle skąd jesteś dokładniej (bo widzę 3city) ?

Wracając do tematu:
Czemu kupujecie mało trwałe i drogie napędy w korbie ? Podobają wam się wizualnie ?
 
 
xisio 
początkujący


Wiek: 46
Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Tomas napisał/a:

Wracając do tematu:
Czemu kupujecie mało trwałe i drogie napędy w korbie ? Podobają wam się wizualnie ?


Mam ramę full, z kołami Mavic Crossmax ST w wersji UST za które sporo płaciłem swojego czasu, chciałbym je wykorzystać a nie dam rady zapleść silnika w tą obręcz bo nie ma to tego szprych.
Dodatkowo środek ciężkości w przypadku napędu mid jest lepiej ułożony.

Z tego co czytam to BSSHD jest bardzo dobrze oceniany i wytrzymały.

Co do baterii dla potomnych, delfin spokojnie wchodzi do mniejszej ramy.
 
 
Ostrich 
początkujący
Ostrich


Wiek: 54
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Sorry, poprosze o przebniesienie mojego postu.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Ostrich napisał/a:
Witam wszystkich. Buduje swoj pierwszy ebike podobnie jak kolega Krzysiek. Kupilem juz BBS03 1000W (jest w drodze z Chin) i obecnie stoje przed podobnym dylematem i zastanawiam sie co najlepiej zastsowac do zasilania silnika. Znalazlem na eBay-u sprzedawce-konstruktora baterii ktory proponuje mi za ok 2200 pln zestaw 14s5p na ogniwach LG MG1 2800mAh czyli 52V oraz 30A ciagly prad rozladowania. Pakiet bedzie mial pojemnosc 754Wh. Wg sprzedawcy rower z takim zestawem powinien bez problemu przejechac 60km bez pedalowania. Czy uwazacie ze cena za taki pakiet nie jest zbyt wygorowana? Czy moglibyscie polecic kogos krajowego kto zrobilby dla mnie podobny pakiet?


Za 750wh to cena tak przynajmniej 2x zbyt wysoka :mrgreen:
Ile zapłaciłeś za kompletnego Bafanga?
 
 
Ostrich 
początkujący
Ostrich


Wiek: 54
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Tutaj kupilem
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

750W są znacznie tańsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group