ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam rower skladany aluminiowy
Autor Wiadomość
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

No to teraz ładne cacko, i można uczciwie stwierdzić, że stan bdb ;-)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

Ja bym go określił raczej na dobry, ze względu na szprychy w tylnym kole, które powinno się wymienić, ale dopóki nie trzeszczą i nie dzwonią, to się trochę pojeździ :)
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

Nie chce przypisywac sobie tutaj statusu sędziego, ale uwazam ze nieodpowiednim było wczorajsze zamykanie tematu.
Na ta chwile poszedł szereg postów z zarzutami na Saku. W momencie gdy sie odezwał i spróbował wytłumaczyc, predko odparłes i zamknąłes wątek.

A ja jestem zywo zainteresowany sprawa bo chce cos od niego kupic. Chce wiedziec czy wydac ponad klocka u niego wiec chce wiedziec co odpowie.
Temat pod względem ilosci wpisów juz dawno nie ma charakteru "kupie-sprzedam" ani "konstrukcje własne" tylko jest to temat o Saku i on go załozył wiec nie uwazam zebys Ty miał go zamykac.

Bez watpienia rower był w złej kondycji i opisał go w ogłoszeniu swiadomie bądz mieswiadomie ŻLE.

Natomiast napisałes

zeeltom napisał/a:
Z Saku jest bardzo rzadki kontakt.


a tu widze ze odpisuje Ci co drugi dzien. https://www.galerieallegr...leria/9883524/2

Tym samym moge uwazac ze nie wszystko co napisałes miało podstawy.
Wydaje mi sie ze niesiony falą doszukiwałes sie juz tylu detali ile sie dało zeby pokazac jak bardzo oszukał.

Nie mam argumentów na obrone sprzedajacego, ale to, ze wydałes 1000zł na naprawe sprzetu, a nie zwrociles go zwyczajnie, to juz Twoja decyzja.
Kupiłes to za "pare stówek" z mysla ze ani ryski zastaniesz, teraz jakichs kulek w koronce sie nie dopatrzyles, a w innym temacie pojechałes kogos ze nie chce Twojego żelowego roweru za 1700zł i ze za 1000zł to moze kupic akumulator z rowerem.
Uwazam ze nalezało zwyczajnie odesłac sprzet na jego koszt, ewentualnie renegocjowac cene, nim dotknąłes siodełka.
A teraz chetnie wysłucham co Saku chciałby sprostowac bo uwazam ze ma prawo sie odezwac kiedy chce i odniesc do wszystkiego czego chce bo było po nim jechane przez 3 strony wątku, a na razie dał jeden wpis.
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

Passat_EQ napisał/a:
Nie chce przypisywac sobie tutaj statusu sędziego, ale uwazam ze nieodpowiednim było wczorajsze zamykanie tematu.
Na ta chwile poszedł szereg postów z zarzutami na Saku. W momencie gdy sie odezwał i spróbował wytłumaczyc, predko odparłes i zamknąłes wątek.

A ja jestem zywo zainteresowany sprawa bo chce cos od niego kupic. Chce wiedziec czy wydac ponad klocka u niego wiec chce wiedziec co odpowie.
Temat pod względem ilosci wpisów juz dawno nie ma charakteru "kupie-sprzedam" ani "konstrukcje własne" tylko jest to temat o Saku i on go załozył wiec nie uwazam zebys Ty miał go zamykac.

Bez watpienia rower był w złej kondycji i opisał go w ogłoszeniu swiadomie bądz mieswiadomie ŻLE.

Natomiast napisałes

zeeltom napisał/a:
Z Saku jest bardzo rzadki kontakt.


a tu widze ze odpisuje Ci co drugi dzien. https://www.galerieallegr...leria/9883524/2

Tym samym moge uwazac ze nie wszystko co napisałes miało podstawy.
Wydaje mi sie ze niesiony falą doszukiwałes sie juz tylu detali ile sie dało zeby pokazac jak bardzo oszukał.

Nie mam argumentów na obrone sprzedajacego, ale to, ze wydałes 1000zł na naprawe sprzetu, a nie zwrociles go zwyczajnie, to juz Twoja decyzja.
Kupiłes to za "pare stówek" z mysla ze ani ryski zastaniesz, teraz jakichs kulek w koronce sie nie dopatrzyles, a w innym temacie pojechałes kogos ze nie chce Twojego żelowego roweru za 1700zł i ze za 1000zł to moze kupic akumulator z rowerem.
Uwazam ze nalezało zwyczajnie odesłac sprzet na jego koszt, ewentualnie renegocjowac cene, nim dotknąłes siodełka.
A teraz chetnie wysłucham co Saku chciałby sprostowac bo uwazam ze ma prawo sie odezwac kiedy chce i odniesc do wszystkiego czego chce bo było po nim jechane przez 3 strony wątku, a na razie dał jeden wpis.



Dzieki bardzo Passat_EQ

Dalem jeden wpis bo Tomek jako Kierownik forum poprostu zamknal temat jak sie wypowiedzialem. Dobry myk co? :lol:

Jak wspomnialem nie spodziewalem sie takiego rozwiniecia tematu i nawet po sprzedaniu nie wchodzilem na ten akurat temat!! Ani nawet na forum bo wyrwalem sie na urlop....
Tomek jako MOD. pewnie mozesz udostepnic ile razy bylem na forum po dogadaniu sie co do zwrotu pieniedzy co? :wink:
A nie probujesz mi zarzucic ze ciebie olalem i ze specjalnie w tym temacie nie zabralem glosu i jaki ty pokrzywdzony jestes po zakupie i jaki ja zly jestem.
NIE PASUJE TAKIEJ OSOBIE JAK TY W TAKI SPOSOB POSTEPOWAC.

Masz racje co do stanu moze dla ciebie nie byl idealny.
Ale:
kable urwane na foto bylo widac (ktore z reszta nie sa od tego roweru)
Kierownica podrdzewiala tez.
Opis dalem jaki dalem bo nie chcialo mi sie pisac co i jak bo wiem ze mimo to zawsze padaja pytania i doslanie dodatkowych fot.

Co do wysylki gdzie tez mi zarzucales ze tyle czasu szla niby 2tyg to tez smiech :mrgreen:
Poinformowalem ciebie kiedy wyslalem i sam odpisales ze poszla przez koszalin na poznan i warszawe. I rozmawiales z dhlem(wszystko mam na pw)

Nic nie wspomniales ani slowa ze bys chcial oddac rower a nawet zebysmy sie dogadali co do innej kwoty co sam zaproponowalem pozniej.
.

Jak podales w ostatecznych kosztach wyodrebnij ile ciebie kosztowaly te moje niedociagniecia :wink:
Nie liczac ladowarki, akumulatora, (o czym wiedziales) i innych pierdol typu lampki mierniki i tp.

Tylko bym cie prosil BYS JUZ TAK NIE KOLOROWAŁ.... I NIE ZAMYKAJ TEMATU :lol:


Wniosek
Poprostu wydaje mi sie, ze rower ci sie spodobali ale chciales uzyskac lepsza cene bo zobaczyles niedociagniecia w opisie ktore w beszczelny sposob wykorzystales na swoja korzysc.
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

Saku napisał/a:
..
Wniosek
Poprostu wydaje mi sie, ze rower ci sie spodobali ale chciales uzyskac lepsza cene bo zobaczyles niedociagniecia w opisie ktore w beszczelny sposob wykorzystales na swoja korzysc.


Saku. tak nie można stawiać sprawy. Być może jak ktoś kupuje używany rower za 500 zł to z zasady powinien przyjąć, że nie może być to stan bdb. Jednak posądzanie Zeeltoma o nieuczciwe zamiary i próbe naciągania to nie jest fair. Na przyszłość warto opisywać stan faktyczny sprzedawanego przedmiotu. Kupujący niech prosi o max ilość zdjęć by uniknąć nieporozumień. Jak ja zakupiłem silnik przez forum mając pewne zastrzeżenia do niego od razu skontaktowałem się ze sprzedającym i uzgodniliśmy obniżkę ceny. Kwestia dostawy to ewidentna wina DHL.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

Prowadzę to forum od lat. Widząc opis "stan bdb" mam prawo sądzić, że to jest stan faktyczny.
Większość sprzedających ma wiedzę, ze to jest wymóg forum i tego się trzymajmy.
Nie chce już mi się przypominać jakie są formy sprzedaży towaru na forum.
Kupujcie od sprzedających akumulatory w staniem BDB a potem okaże się, że jedynie folia na akumulatorach jest OK, a pojemności i napięcia są wzięte z Kosmosu.
Tak to wyglądało w moim przypadku. Mam prawo do komentowania, czy nie?
Kolega Saku zwrócił mi 100 zł za rower i chwała mu za to. To żeby doprowadzić go do kultury, za 900 zł, to już mój ból, nie tego spodziewałem się po opisie "stan bdb". Za tą kasę kupił bym inny sprawny rower. Kupiłem, mój ból, i na tym poprzestańmy.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

Pominę sprawę bezczelnych obejść w opisie. Nie ja te opisy pisałem.
Chłopie... szkoda słów, na tematy o których piszesz... Uważasz, że ciałem cię naciągnąć na tani rower?
Nie znasz mnie i na tym kończę naprawdę ten temat. Następne wpisy szkalujące moje podejście do tej sprawy spowodują wystąpienie ostrzeżeń, do wykluczenia z forum włącznie. Na przyszłość proszę o prawidłowe podejście do opisu stanu sprzedawanego przedmiotu.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

Jak Ci nie odpowiadał, to należało odesłać. Rower był za grosze (sam się zastanawiałem, ale Byłeś szybki). Też odwoziłem Ci panele, które były uszkodzone, ale nie było o tym na forum. Są różne sytuacje i należało to załatwić normalnie, a jak widać kolega miał dobre intencje. 300 pln to trzeba dać za silnik, a Ty 400 dałeś za cały rower (no może gdzieś była korozja, ale może przynajmniej rama alu nie była stalowa i skorodowana).
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

Rower mi odpowiadał, ale nie zgadzał się z opisem. I o tym piszę cały czas. Tym bardziej, że usterki wykrywałem podczas eksploatacji. Nie rozumiem, jak ktoś jeżdżąc tym rowerem ich nie widział i nie czuł. To jest silnik szczotkowy, nie BLDC, więc cena też jest inna. Rower kosztował 600 z wysyłką, 100 zł zwrócone, więc 500 nie 400. I nie pisz cały rower, bo trochę w nim brakowało pewnych rzeczy. Kiedyś za 400 zł kupiłem rower z silnikiem BLDC, ze sprawnymi bateriami 48V, ładowarką, w naprawdę bardzo dobrym stanie. O niebo lepszym, niż ten.



Na zdjęciu powyżej z dołożonymi 4 dużymi żelami na pokładzie, ale to jest dokładnie ten rower za 400 zł.

Wziąłem składaczka, bo pasuje mi wielkość. Mam okazję po raz pierwszy zatargać rowerek elektryczny na Mazury na grzybki. Panele oddałeś, kasę zwróciłem, nie ma sprawy. Na te kilkanaście sztuk mogło się trafić kilka o złych parametrach. Kolega, który mi je przysłał twierdził, że wszystkie są OK, więc ich nie sprawdzałem.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

Nikogo nie broniąc: opis powinien być wyczerpujący i zgodny z prawdą, zawierać dużo zdjęć - jeśli ktoś twierdzi, że napisał co napisał bo mu się nie chciało, bo zawsze ktoś dopytuje, bo prosi o zdjęcia, to znaczy, że liczył, że dodatkowe pytania właśnie nie pojawią się. Przecież łatwiej jest zrobić zdjęcia od razu wszystkie i od razu wszystkie wrzucić na serwer, niż każdemu z osobna dosyłać. To samo z opisem - chce się odpisywać na te same pytania, ale nie chciało się napisać jeden raz porządnie? Ktoś sądzi, że to normalne?

Używanie wielkich liter oznacza brak szacunku do każdego czytającego - przyjemnie się komuś czytało tekst złożony z wielkich liter?

A czy ktoś z Was jest pewien, że rower zwrócony zostałby odebrany? A gdyby został odebrany, to jesteście pewni, że pieniądze również zostałyby przez sprzedającego zwrócone? Wiecie co? Dla mnie to nie jest oczywiste. Właśnie mam podobny problem z forumowiczem: wysłałem towar i do mnie wraca, przesyłka nieodebrana. Nie mówię kto i co, ale obecnie umowy ustne są nic nie warte. Niestety, w ciężkich buciorach wyszło w świat pokolenie, któremu wszystko się należy i dla którego zobowiązania nie istnieją.

Podsumowując: wystarczyło w sposób wyczerpujący opisać towar, a nikt by do nikogo nie miał pretensji. Nie pisałbym tego, ale zobaczcie opis silnika, który sprzedawałem. Dało się? A zwrot części kosztów jest w porządku, chwała sprzedawcy za to, jednak niesmak już pozostanie - zapewne dla obydwu stron :mrgreen: .
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
jarek_rk 
początkujący


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 21
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

MARCIN napisał/a:


A czy ktoś z Was jest pewien, że rower zwrócony zostałby odebrany? A gdyby został odebrany, to jesteście pewni, że pieniądze również zostałyby przez sprzedającego zwrócone? Wiecie co? Dla mnie to nie jest oczywiste. Właśnie mam podobny problem z forumowiczem: wysłałem towar i do mnie wraca, przesyłka nieodebrana. Nie mówię kto i co, ale obecnie umowy ustne są nic nie warte. Niestety, w ciężkich buciorach wyszło w świat pokolenie, któremu wszystko się należy i dla którego zobowiązania nie istnieją.


Więcej wiary w ludzi, MARCIN. To, że zostałeś oszukany przez kogoś nie oznacza, że na forum to banda oszustów i złodziei ;)
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

jarek_rk napisał/a:
MARCIN napisał/a:


A czy ktoś z Was jest pewien, że rower zwrócony zostałby odebrany? A gdyby został odebrany, to jesteście pewni, że pieniądze również zostałyby przez sprzedającego zwrócone? Wiecie co? Dla mnie to nie jest oczywiste. Właśnie mam podobny problem z forumowiczem: wysłałem towar i do mnie wraca, przesyłka nieodebrana. Nie mówię kto i co, ale obecnie umowy ustne są nic nie warte. Niestety, w ciężkich buciorach wyszło w świat pokolenie, któremu wszystko się należy i dla którego zobowiązania nie istnieją.


Więcej wiary w ludzi, MARCIN. To, że zostałeś oszukany przez kogoś nie oznacza, że na forum to banda oszustów i złodziei ;)

Proszę nie roztrząsać mojego przypadku - każdy ma jakieś problemy, więc nie jestem jedyny.
To, co opisałem, to "standardowa procedura" w przypadku roszczeń kupującego wobec sprzedawcy, zwłaszcza sprzedawcy "nieuregulowanego".
Na forum powinniśmy spotykać ludzi szczególnie godnych zaufania. Niestety, tak nie jest.
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

MARCIN napisał/a:
Nikogo nie broniąc: opis powinien być wyczerpujący i zgodny z prawdą, zawierać dużo zdjęć - jeśli ktoś twierdzi, że napisał co napisał bo mu się nie chciało, bo zawsze ktoś dopytuje, bo prosi o zdjęcia, to znaczy, że liczył, że dodatkowe pytania właśnie nie pojawią się. Przecież łatwiej jest zrobić zdjęcia od razu wszystkie i od razu wszystkie wrzucić na serwer, niż każdemu z osobna dosyłać. To samo z opisem - chce się odpisywać na te same pytania, ale nie chciało się napisać jeden raz porządnie? Ktoś sądzi, że to normalne?

Używanie wielkich liter oznacza brak szacunku do każdego czytającego - przyjemnie się komuś czytało tekst złożony z wielkich liter?

A czy ktoś z Was jest pewien, że rower zwrócony zostałby odebrany? A gdyby został odebrany, to jesteście pewni, że pieniądze również zostałyby przez sprzedającego zwrócone? Wiecie co? Dla mnie to nie jest oczywiste. Właśnie mam podobny problem z forumowiczem: wysłałem towar i do mnie wraca, przesyłka nieodebrana. Nie mówię kto i co, ale obecnie umowy ustne są nic nie warte. Niestety, w ciężkich buciorach wyszło w świat pokolenie, któremu wszystko się należy i dla którego zobowiązania nie istnieją.

Podsumowując: wystarczyło w sposób wyczerpujący opisać towar, a nikt by do nikogo nie miał pretensji. Nie pisałbym tego, ale zobaczcie opis silnika, który sprzedawałem. Dało się? A zwrot części kosztów jest w porządku, chwała sprzedawcy za to, jednak niesmak już pozostanie - zapewne dla obydwu stron :mrgreen: .


Marcin nie po to jestem zalogowany na wielu forach pod tym samym nickiem i mam ten sam ryj na avatarze by kogos oszukiwac. :wink:

Rower nawet teraz bym odkupil o czym myslalem i zwrocil bym koszty Tomkowi po to by zakonczyc temat.
Problem jest w tym ze juz przed sprzedaniem zamowilem DYU D1 na ktorego dalej czekam...
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

zeeltom napisał/a:
Pominę sprawę bezczelnych obejść w opisie. Nie ja te opisy pisałem.
Chłopie... szkoda słów, na tematy o których piszesz... Uważasz, że ciałem cię naciągnąć na tani rower?
Nie znasz mnie i na tym kończę naprawdę ten temat. Następne wpisy szkalujące moje podejście do tej sprawy spowodują wystąpienie ostrzeżeń, do wykluczenia z forum włącznie. Na przyszłość proszę o prawidłowe podejście do opisu stanu sprzedawanego przedmiotu.



Tomek przepraszam Ciebie za to jak to napisalem, ale troche mnie ponjoslo przez to ze zamknales temat i nie dales nawet nic napisac. (Tylko nie mysl ze przepraszam bo zagroziles ze mnie z forum usuniesz :wink: )

Ale tylko mi odpowiedz na jedno pytanie i ja juz nie ciagne tematu.

Dlaczego nie ruszyles ze mna tematu w cztery oczy bysmy sie dogadali co do zwrotu roweru czy zmiany ceny?
Wydaje mi sie ze by bylo dawno po sprawie.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Sie, 2017   

Jestem człowiekiem starej daty i jeśli ktoś na forum opisuje stan sprzedawanego przedmiotu jako BDB, to mu wierzę. Gdybyś od początku przedstawił stan rowerka prawidłowo, jak wszyscy inni sprzedający, nie było by sprawy. Już dawno padały sugestie, by nie zamykać tematów w dziale sprzedaży, by kupujący mogli ocenić rzetelność sprzedającego. Tak było tym razem. Trzeba był rzetelnie opisać stan towaru i nie było by tej dyskusji. Nie trzeba być rzeczoznawcą by wiedzieć co jest nie tak ze sprzedawanym rowerem. Tym bardziej na forum, gdzie większość forumowiczów ma do czynienia z takimi rowerami na codziennie. Zadrapania i rdza nie jest jakimś wielkim problemem, tego można się zawsze spodziewać, ale nie mniej trzeba takie rzeczy opisywać. Tu najbardziej mnie wkurzyło tylne koło zaplatane kombinerkami. Nie mów mi, że tego nie widziałeś, a powinieneś to opisać. To nie jest stan BDB. Teraz już wiesz, gdzie popełniłeś błąd?
Poza tym... peace :D Skończmy tę tragedię ;)
Rowerek został doprowadzony do stanu dobrego, jeździ, jedynym problemem jest blokada mechaniczna akumulatora, który podskakuje na korzeniach w lesie i nie bardzo wiem, jak oryginalnie był blokowany. Pozostał jakiś metalowy element, ale na stronie producenta nie ma żadnego zdjęcia, jak to wygląda w oryginale.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group