ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
dolozenie dodatkowych bateri
Autor Wiadomość
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   dolozenie dodatkowych bateri

Dzien dobry panowie i panie
Mam pytanie na temat dolozenia dodatowych baterii do roweru w celu zwiekszenia zasiegu. W tej chwili mam 15
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-5000mah-4s1p-14-8v-20c-hardcase-pack.html
polaczone w konfiguracji 20S3P. Zasieg jest okolo 70 km i chcialbym to poprawc. Mysle nad tym, zeby dokupic kolejne 10 baterii i przrerobic calosc na 20S5P.
Pytanie pierwsze jest takie jak ewentualnie beda ze soba wspolpracowac juz czesciowo zuzyte baterie z nowymi. Te ktore mam przeszly okolo 50 cykli, jak na razie nie zauwazylem zadnego spadku pojemnosc w porownaniu do tego kiedy byly nowe.
Druga sprawa to problem z kolizja pomiedzy pedalami a nowa wieksza skrzynka ktora bede musial zrobic zeby zmiescic dodatkowe baterie. Czy da sie kupic jakie przedluzki do osi tak zeby odsunac pedaly pare cm zeby nie kolidowaly ze skrzynka?
Pozrawiam
Furi
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Co do dołożenia kolejnych P niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni, moim zdaniem po 50 cyklach bez rozjazdów raczej będzie ok. Co do rozstawu potrzebujesz szerszego suportu, popytaj w rowerowym ( podjedz z rowerem) to Ci coś dopasują. Problemem może być to że zmieni się linia łańcucha przez co może wpłynąć na zmianę przełożeń lub zakres w jakim są obsługiwane.
 
 
McL 
początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 20
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Odnośnie baterii to może lepiej z tego co masz stare czyli 20s3p zrobić zestaw 12s5p, a z nowo zakupionych 8s5p i połączyć to w całość 20s5p. Wiąże się to z małą rewolucją w przewodach, ale wydaje się bezpieczniejszą opcją.
 
 
Rysiekkk 
stażysta
strach się bać . . .



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 137
Skąd: Krk
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

albo sprzedać te Turnigy i przejść na li-on :wink:
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Yin napisał/a:
Co do dołożenia kolejnych P niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni, moim zdaniem po 50 cyklach bez rozjazdów raczej będzie ok. Co do rozstawu potrzebujesz szerszego suportu, popytaj w rowerowym ( podjedz z rowerem) to Ci coś dopasują. Problemem może być to że zmieni się linia łańcucha przez co może wpłynąć na zmianę przełożeń lub zakres w jakim są obsługiwane.


W temcie baterii, zachowuja sie wzorowo, zadnych rozjazdow, ladowarka wylacza sie przy 83.4 V, a jak BCU skonczy swoja robote napiecie jest okolo 82.5V.
Jakbym zdecydowal sie wykonac ten upgrade to czy lepiej bylo by dolutowac po dwie nowe baterie do kazdej z pieciu trojek ktore teraz mam, czy przerobic te 15 ktore mam w 3 zestawy po 5 sztuk, a 10 nowych polutowac w dwie nowe sekcje?
pozdawiam
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Rysiekkk napisał/a:
albo sprzedać te Turnigy i przejść na li-on :wink:


:)
W to sie nie chce bawic, ilosc lutowania zwiazana Li-ion jest za duza. Pozatym jak juz mam 15 Turningow to dokupienie kolejnych dziesieciu przy aktualnej promocji na hobbyking to tylko 180 Euro. Na nowa baterie na LI-Ion'ach pewnie bym musial z 1000 szykowac
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group