ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Rower elektryczny na rolke - Klon
Autor Wiadomość
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

jeśli tylko to poprawi osiągi, parametry i sprawność całego układu elektrycznego.
 
 
pzinek 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

Wtyczkowóz ;)


Uploaded with ImageShack.us
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011   

pzinek, nie przesuwa się twoje mocowanie silnika po bagażniku, zaczynam montować na śrubki aby nie spawać i ciekawe czy będą reklamacje
 
 
pzinek 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   

Troche mało jezdzilem, ale jak do tej pory to trzyma sie solidnie. Proponuje dac grubsze szyny niz moje ceowniki. Podczas mocowania powyginaly mi sie. Zastosowane gumy pewnie troche przeciwdzialaja slizganiu.
 
 
pzinek 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Dzis udalo mi sie zrobic 2x 10km z 8 godzinna przerwa na 1 ladowaniu. Wynika z tego ze zasieg 20km w dzisiejszych warunkach pogodowych jest mozliwy dla konfiguracji aku 24W/12Ah i silnika 250W. Predkosc jest przyzwoita i wynosi okolo 25 km/h. Dla tego roweru (brak amortyzacji) i naszych dróg jest to predkosc wystarczajaca i w miare bezpieczna. Gorzej sie jezdzi po sciezkach i chodniku, bo co chwile sa mniejsze lub wieksze krawezniki , a sama nawierzchnia jest zazwyczaj sredniej jakosci. Jak jezdzilem pedalujac mniej to przeszkadzalo. Chyab ze jeszcze sie nie przywyczailem. Włączanie silnika zrobilem pod kciukem za pomoca wlaczniak astabilnego. jest to rozwiazanie o wiele wygodniejsze (choc plaec po jakims czasei boli), a na pewno bezpiecniejsze niz zwyly wlacznik. Teraz musze jeszcze zrobic dobre zabezpieczenie przed blotem, zebym mogl jezdzic tez w gorszych warunkach pogodowych.
Mam tez jeszcze problem z regulacja wysokosci bagaznika z silnikem. Obecnie jest tak jak na zdjeciu, czyli sruba z nakrecanym motylkiem:


Uploaded with ImageShack.us
Jest to rozwiaznie dosyc uciazliwe bo motylek jest maly, blokuje sie w ceowniku a sruba wymaga uzycia klucza. Ktos moze ma pomysl czym to zastapic. Ma byc szybko i wygodnie ;)
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Zastosuj śrubę z łbem do drewna ona ma kwadrat, który wejdzie w rowek i tylko motylkiem dokręcasz, a jak chcesz pójść dalej to taka śruba 8mm i zamiast motylków taka gałka jak była w składakach do wysokości siodełka
 
 
pzinek 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 20 Kwi, 2011   

Zastosowałem zacisk mimośrodowy. Coć takiego jak tu
http://www.mbike.pl/Zacis...172,759%29.aspx
tyle ze bez tej "szekli". Tanio nie jest ale wygoda bez porównania. Znalazłem trochę inną niż na zdjęciu. Najlepiej żeby gwint był na całej długości bolca. Wtedy można ścisnąć elementy o malej szerokości.

Po kilkukrotnym przejechaniu się rowerem elektrycznym doszedłem do wniosku ze ubiór powinien być o "jeden poziom cieplejszy" niż bym nałożył, gdybym szedł na piechotę. Przy jeżdżeniu tradycyjnym rowerem trzeba się ubrać o "jeden poziom chłodniej".
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Kwi, 2011   

Poczekaj na upały, to odczujesz przyjemność z jazdy ;) I to bez dodatkowego ubierania :D
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

rozpatrywałem taki mimośród ale właśnie z pełnym gwintem nie znalazłem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group