ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Projekt skuter Peugeot Elyseo EV
Autor Wiadomość
motofan11
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Gru, 2011   Projekt skuter Peugeot Elyseo EV

Witam forumowiczów ,
Postanowiłem popracować nad projektem przeróbki skutera Peugeot Elyseo 125ccm na skuter elektryczny jednak w związku z brakiem doświadczenia w pojazdach EV chciał bym prosić o pomoc forumowiczów.

Skuter posiadam i jest w nim uszkodzony silnik i więc baza znakomita posiadam też silnik elektryczny DC na magnesach trwałych o mocy 2,4 kW i obrotach 3000 i momencie 7Nm oryginalny silnik posiadał moc 12KM czyli 9 Kw . i tu moje pierwsze pytanie czy moc 2,4kW wystarczy do poruszania się takim skuterem?
Planowana prędkość 60km/h z moich obliczeń wyszło ,że obroty koła przy 60km/h będą 660obr/min więc potrzebne przełożenie 1:4,5.
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pon 05 Gru, 2011   

W typowych skuterach elektrycznych (o Vmax = 45km/h) stosuje się silniki o mocach od 800 do 1500-2000W więc Twój silniczek spokojnie da radę.
Pozostaje kwestia mechaniczna - tzn. czy się zmieści i jak go połączyć z resztą (przy silnikach montowanych w kole nie ma takiego problemu).
 
 
Artur21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Gru, 2011   

To tez trochę zależy od masy kierowcy, ukształtowania terenu.. A dałby rade silnik 2kw z kierowcą o masie 100 kg :mrgreen: ?
 
 
motofan11
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Gru, 2011   

tomasz_kombi, Tylko te silniki w kole są trudne do zdobycia:( a pomysł na połączenie silnika jest taki żeby wykorzystać konstrukcje silnika spalinowego a zamiast przekładni pasowej i wariatora zastosować pasek zębaty
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 05 Gru, 2011   

tomasz_kombi:
Nie ma takich typowych.
Są skutery motorowery i są skutery motocykle, i spalinowe, i elektryczne; mogą być na sprężone powietrze.
Aby spełniały odpowiednie przepisy, to będą tre maszyny zaliczne do motorowerów lub do motocykli.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
motofan11
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

Zbyszek Kopeć, Mam pytanie , Powiedz Zbyszku co Twoja wypowiedz wniosła do tematu?
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

To było ważne sprostowanie, czyli wniosło bardzo wiele.

Skuter Peugeot Elyseo 125ccm jest motocyklem i ma legalnie większe prędkości od motoroweru.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Śro 07 Gru, 2011   

Myślę że w opracowywaniu koncepcji bardzo mogłaby Ci pomóc praca dyplowa kolegi (chyba nawet przedstawiał swój projekt na forum), który przerobił Hondę CBR na eletryka. Oczywiście on miał fudusze z uczelni i do dyspozycji narzędzia o których mi się nawet nie śniło :grin: ale praca jest na prawdę bardzo wartościowa i wnosi wiele wiedzy, którą niełątwo znaleźć. Na dole strony http://www.samochodyelekt...br_1000f_ev.htm znajdziesz link do wersji pdf tej pracy. Koniecznie przeczytaj a dużo Ci się rozjaśni i będziesz mógł łatwiej oszacować co wyciągniesz ze swojego silnika.
Powodzenia :grin:
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
rychuxxl 
początkujący



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 48
Skąd: Sośno / Bydgoszcz
Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

witam :)
o qrde wielki szacun dla kolegi Mariusza i tak właśnie powinien być przedstawiony każdy projekt wszystko jasne i czytelne jednak co praca dyplomowa to praca a nie jakieś garażowe strony pana Z. z których nic nie wiadomo ;)
A na co obronił się kolega Mariusz? Zakładam że inna ocena niż celujący nie wchodziła w grę no chyba że uczelnia dopatrzyła się błędu w opisie przyrządów pomiarowych ;)
_________________
SHL-ev
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

Musiałeś wkleić ten link kremir :cry: żyłem sobie w błogiej nieświadomości, że domowym sposobem zbuduję sobie fajną Hondę na prąd :grin: Swoją drogą to jestem bardzo ciekawy, gdzie by chciał umieścić pozostałe akumulatory dla zwiększenia zasięgu do 200km(plus 37,5k zł.baterie,12,5k za 50 km),no i ta cena ,biorąc pod uwagę że miał zaplecze uczelni,skłania do budowy :grin: Chyba jesteśmy skazani jeszcze na długo na chiński shit z wyjściem na łańcuch plus żele :cry:
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

Prawda. Najpierw Mariusz odwiedzał mój garaż, analizowaliśmy moje konstrukcje z adaptacją do motocykla i w sumie bardzo ładnie wykonał swój motocykl EV.

rychuxxl:
Skoro wszystko już wiadomo, to teraz wypada tylko szybko naśladować konstrukcję motcykla EV i ją wykonać bezproblemowo dla siebie.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

Dodam.
Tu jest dyskusja:
http://forum.arbiter.pl/v...ghlight=wyprawy
na temat tej HONDY EV.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group