ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Trójkołowiec
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Gru, 2011   

kremir napisał/a:
Jest to guma więc może po prostu pęknąć.

:D Jakieś doświadczenia życiowe? :D :D
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Nie 04 Gru, 2011   

Na szczęście nie w tej dziedzinie o której piszesz :grin: :grin:
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 04 Gru, 2011   

Wchodzę w pracy na forum, a u taki post i od razu człowiek się uśmiecha do świata:).
Pozdrawiam,:)
 
 
miki342
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Gru, 2011   

Kurde ;/ kupiłem juz te koła a teraz się trochę martwię o to czy wytrzymają.
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Nie 04 Gru, 2011   

Po prostu spróbuj :grin: Koła gokartowe są bardzo drogie więc przy ograniczonym budżecie trzeba czasem z czegoś zrezygnować (np. z większej szybkości). Zobacz ten link: http://www.youtube.com/wa...1&v=JjLCr0BZgcE
Nie jestem pewien ale te koła też wyglądają na taczkowe a parametry silnika są identyczne do Twoich :grin:
Ostatecznie możesz też sprzedać zakupione kółka i zaopatrzeć się np w takie od skuterów elektrycznych - są 12 calowe. Jest ich dużo w sprzedaży, również od używanych/zezłomowanych maszyn (można kupić już z zamontowaną zębatką). Albo takie: http://allegro.pl/kolo-12...1951078245.html
Sam robiłem próby jazd ponad 30km/h "rowerem" w którym przednie koło było właśnie takie plastikowe.

I pamiętaj że zawsze możesz zapytać przed zakupem :mrgreen:
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
miki342
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Gru, 2011   

No jasne że tak, tyle że w "castoramie" bo dokładnie tak kupowałem koła, pan powiedział mi że nie powinno być problemów z prędkością 30- 35 km/h. Jestem dobrej myśli muszę jeszcze poszukać osi do kół.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 09 Gru, 2011   

no risk - no fun jak mawiają Anglicy... Myślę że 35km/h to nie jest jeszcze tak ogromna prędkość aby coś się stało z kołem - najprawdopodobniej jednak producenci kół poprostu uważają ze koła nie będą w pojazdach i koła plastikowe mają jako odlew - a jak to z odlewami - nie są jednorodne czasami i tak samo z oponami. A zwłaszcza takich kół sie nie wyważa więc mogą bić osiowo lub promieniowo i stąd ten napis... Powiem szczerze że 35 km/h to dośc spora prędkość - jak na pojazd tej konstrukcji i wiem coś o tym jak człowiek się przy takiej wyloży jak ja to zrobiłem wczoraj :D ( u mnie było blisko 40 km/h).
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
miki342
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2012   

Witam ponownie, projekt stanął w miejscu na jakiś czas ale z okazji świąt mam trochę pieniędzy które mam zamiar przeznaczyć na pojazd. Mam problem związany z zamontowaniem kół ponieważ brak mi pomysłu jak przymocować je do przedniej rurki (rurka jest prostokątna 6cm x 3cm ) podpowiedzcie proszę czego szukać, z góry dziękuję .

 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 670
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012   

Jest pare możliwości ale żeby Ci coś sensownego doradzić - musisz przede wszystkim podać wewnętrzne wymiary tej rury prostokątnej i wewnętrzny wymiar pierścienia łozyska tego kółĸa, oraz poinformować czy masz ew. dostęp do spawarki albo jakiegoś znajomego ze spawarką - bez tego może być trudno coś sensownego wykombinować na samych łączeniach śrubami.

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group