ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Rower EV z mocnym silnikiem
Autor Wiadomość
Jarol 
młodzik


Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 99
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012   

Qbakam napisał/a:
Jarol, czy wraz ze swoim silnikiem 9c używasz 9 rzędowego nakręcanego wolnobiegu?
Mam na myśli rozwiązanie, o którym mówił wrzaskun :
http://rower.com.pl/-p-32...=2679_2761_2768


Wolnobieg mam 7 rzędowy i nie widzę potrzeby stosować innego. Myślę że nawet 6 rzędowy by wystarczył bo i tak zawsze wspomagam pedałowanie silnikiem albo jadę na samym silniku.
Najważniejsze żeby mała zębatka była jak najmniejsza do uzyskania dużych prędkości.

Co do BMSa to ja właśnie taki kupiłem tylko do ogniw Li-ion i narazie czekam na paczkę.
Jak dojdzie to potestuje i coś napiszę.
Ładowarkę możesz śmiało kupować są ok. Jak kupisz droższą i mocniejszą to będzie szybciej ładować. Ogniwa Lifepo4 mogą być ładowane dużym prądem więc kupuj min 360W.
 
 
Qbakam 
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 22
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012   

A jaką opcję wysyłki wybrałeś? Na jakim etapie deklaruje się tam wartość przesyłki (żeby wpisali że mała i nie było cła)?
Myślę nad zakupem za około 150dol i to może już podejść pod cło. Czy elifebike to na tyle wiarygodne źródło, że można powiedzieć, że ich headway'e i inne baterie są oryginalne?

Dziś wylicytowałem ramę amortyzowaną z amorami i zmieniam koncepcję roweru, bo faktycznie będzie bezpieczniej. Pozdr.
 
 
Jarol 
młodzik


Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 99
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 08 Maj, 2012   

Qbakam napisał/a:
A jaką opcję wysyłki wybrałeś? Na jakim etapie deklaruje się tam wartość przesyłki (żeby wpisali że mała i nie było cła)?


Nie ma niestety takiej możliwości.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 08 Maj, 2012   

Co prawdaw koncu tam nie kupowałem ale z tego co pamiętam zakulisowe rozmowy z osobami które kupowały można mailowo się dogadać w powyższej kwestii...
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012   

Ja kupowałem już dwa razy na elifebike. Za pierwszym razem poprosiłem aby wysłali jako prezent lub próbka (gift or sample). Zadeklarowali niedużą wartośc przesyłki, odpowiednio podpisali i cła nie zapłaciłem. Za drugim razem zapomniałem o tym i z uwagi na słaby opis przesyłki, musiałem się tłumaczyć oraz zapłacić cło i podatek.
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Nie 13 Maj, 2012   

kolega kupił ostatnio w elife-bike akumulator 12Ah 48V (LiFe) i ma walnięty BMS
rozładowanie jest przerwane jak akku osiągnie 49.6V sporo za wysoko te napięcie.
A z akku wyciąga się tylko 8Ah.Testowałem na mniejszych obciążeniu i napięcia odcięcia jest takie same.
_________________
pozdr
Tomek
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 14 Maj, 2012   

elife-bike teoretycznie nie udziela gwarancji( wiem to po sobie) więc jak coś padnie to naprawa we własnym zakresie.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
Qbakam 
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 22
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 15 Maj, 2012   

To czy jest jakiaś alternatywa dla tych BMS'ów?
Gdzie znajdę BMS umożliwiający podłączenie do 20 sztuk szeregowo?

Jaką dobrą ładowarkę polecicie?
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 15 Maj, 2012   

Cytat:
elife-bike teoretycznie nie udziela gwarancji( wiem to po sobie) więc jak coś padnie to naprawa we własnym zakresie.
To nawet nie jest kwestia tego konkretnego sklepu. Ponieważ sprzedają tanio to nikt nie będzie płacił za wysłanie sprawnego sprzętu do Polski. Stąd teoretycznie jedyna możliwość wysłać na własny koszt co po pierwsze jest nieopłacalne a po drugie nie mamy gwarancji, że ktokolwiek cokolwiek nam odeśle.
Kupując bezpośrednio w Chinach musimy brać to ryzyko na siebie w zamian za możliwie przystępne ceny. Coś za coś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group