ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
e scooter
Autor Wiadomość
hades2203
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

ale żeście mi w głowie namieszali.żeby to moje cacko zapylało ponad 25 km/h,to wiadomo trzeba zmieniać przełożenia,a co za tym idzie?,wiadomo będzie słabszy.niepotrzeba mi jechac 50 km/h ,wystarczy mi 20 25 km/h ALE ŻEBY TO TRZYNAŁO chociaż przez 15 km jazdy , a nie po 5 km przebytej drogi nieda sie już dalej jechać.
do pracy tam i spowrotem mam 9 km ,żeby takiego odcinka drogi nieszło przejechać bez problemu to coś jest nie tak.aku wyglądają na nowe.(nową rzecz każdy fachowiec pozna)
są to kwasowe aku i myślę czy coś się z nich nie wylało.
a co do silnika 250 w,to jakoś niemogę wyobrazić sobie na tym jazdy 25 km/h przez 10 km,
przerabiałem ten temat.
Ostatnio zmieniony przez hades2203 Pią 24 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Slawek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

Żony dziadek ma podobny skuter (ma problemy z chodzeniem), na nowych akumulatorach przy spokojnej jeździe z biedą da się zrobić 20km – tak mówił.
Z akumulatorów nic się nie wylało – teoretycznie nie ma takiej możliwości, jedynie co przy silnym przeładowaniu mogła odparować woda.
Przeprowadź test akumulatorów tak jak w temacie Akumulatory – opisy i pomiary, i porównaj, jest tam podobny akumulator.
 
 
Slawek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Jeszcze kilka absurdów:

Jeśli silnik roweru pozwala przekroczyć 45km/h (np. silnik w kole przód i tył) to staje się motocyklem i poza rejestracją jako motocykl, trzeba posiadać odpowiednie prawa jazdy.

Na allegro można kupić samochody o pojemności <50cm3 i prędkości max 45km/h i można je zarejestrować jako motorower i do kierowania wystarcza dowód osobisty, np. po stracie prawa jazdy.

Na melex’a trzeba prawo jazdy.

Na quad’ie można jeździć bez kasku (tak jak samochodem)

Traktorem (bez przyczepy) można jeździć na prawa jazdy B.
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Traktorem bez przyczepy ale można mieć maszynę podwieszaną np. pług. A co do kolizji itp. to w ciągu 3 miesięcy miałem już 2 i pan od wyceny szkody jeżeli zobaczy tabliczkę z danymi to jest pikuś a i tak przyjedzie do poszkodowanego dzień potem zawsze tak jest więc silnik można podmienić lub nawet samo podłączenie akumulatorów i mamy mniejszą moc :grin: Coś już o tym wiem bo w ciągu 2 miechów uważając jak się da trafiam na ludzi co wymuszają jak się da pierwszeństwo na skuterze przez co jednego skasowałem całkowicie a drugiemu jutro osłony wymienia. A i co do quadów to większość kitajcowych nie ma homologacji więc i tak nie można się po drogach poruszać a jak się nie można poruszać po drogach to kask jedynie dla bezpieczeństwa jak chce się poszaleć
 
 
hades2203
[Usunięty]

Wysłany: Śro 06 Sie, 2008   

oki.dziękuje wszystkim za pomoc,dużo się dowiedziałem.
zamykam temat.
Ostatnio zmieniony przez hades2203 Pią 24 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 02 Lut, 2009   

Ciekawe rozwiązania jednośladów (przeważnie) - lekkich EV:
http://www.evalbum.com/mtrtp/DCPM
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
nike98
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Cze, 2012   

no ja mam takiego i mi dosyć mało pali jak dla mnie jest to lepsza wersja e-scooter bo mój kolega ma elektryka i tak wolno jedzie (to już ja szybciej idę) są głośniejsze ale co z tego mój ma silnik od kosy więc ja bym ci proponował założyć mało tego mój tak pruje no ale ja jestem lekki :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group