ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
"Electric" Electra Vince 3i
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Zyskasz na szybkości, a możesz stracić silnik ;) Trzeba kontrolować jego temperaturę.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Przy obecnych mrozach się wychłodzi :) Ale w lecie może być problem. Mój rowerek mrozu sie nie boi choć czuć wyraźnie że nie ma mocy - po naładowaniu nie ma tej samej mocy - dzis przy -15 stopniach go goniłem.. Chłopaki się śmieją ze mnie w pracy bo mam ASR i ESP w rowerze bo nie zrywa przyczepności wogóle...Muszę baterie w weekend chyba przecyklować bo będą zdrowsze... Coś mi się zdaje że albo na mrozie mocno słabną albo pojemności troszkę straciły....
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
bartusia 
początkujący
Electra Vince 3i


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
  Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

To się zawsze może zdarzyć... :) Nie pozostaje mi nic innego jak zmienić komplet sterownik + silnik... Mam nadzieję, że przynajmniej zasilanie się uda zachować. Pewnie się zasięg zmniejszy... ale coś za coś.

Zamierzam wrzucić ten silnik, sterownik. Pozostałe elementy postaram się wykorzystać z istniejącego zestawu o ile to możliwe (?!?!).

Eh... za niewiedzę się płaci L(
 
 
sosnal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

Nostusek napisał/a:
P... po naładowaniu nie ma tej samej mocy - dzis przy -15 stopniach go goniłem.. .....Muszę baterie w weekend chyba przecyklować bo będą zdrowsze... Coś mi się zdaje że albo na mrozie mocno słabną albo pojemności troszkę straciły....


Ja swoich LiFePo4 (chociaż temp pracy to niby -10 do +60stC) nie wystawiam na poniżej 0stC.
Nie boisz się, że przy takich mrozach padną Ci akusy? (Bo reakcje chemiczne przy takim minusie "biegną" inaczej, co sam zauważasz...)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

Dalekich tras nie odbywam - ok 3 km. W razie czegoś szybko dopedałuję do domu lub pracy - w pracy wstawiam rowerek do hali gdzie jest kilkanaście stopni na plusie a w domku w piwnicy też nie jest zimno bardzo - kilka stopni na plusie... Oczywiście akumulatory są stale doładowywane jak stoją by nie padały... co drugi dzień zostawiam je na noc podpięte do ładowarki umiejącej po naładowaniu utrzymywać na nich 13,7V. Wg instrukcji producenta moje akusie mogą pracować do -15 stopni...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
bartusia 
początkujący
Electra Vince 3i


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

No i udało się skończyć całość.

Przejechane 200km. Osiągi (przy wadze kierowcy 130kg):
* zasięg od 20 do 30km
* prędkość maksymalna 34 km/h
Wartości zmierzone GPSem

To czego można się było spodziewać to brak przyspieszenia w przedziale 10-25 km/h
Potrzebuje sporo czasu do osiągnięcia maksymalnych prędkości. Za to startuje bardzo przyzwoicie.

Jak na pierwszy rowerek jestem bardzo zadowolony :)

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2
 
 
bartusia 
początkujący
Electra Vince 3i


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Potrzebuję szeroką piastę pod widelec 150mm (szerokość montażowa 146mm).
Niestety nic nie udało mi się znaleźć :(
Macie jakieś pomysły?

Mały update Electry:
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Bardzo ładny sprzęt, estetycznie wykonany. Za tą kasę wyszedł by Ci zestaw z LiFePo4, no ale uległeś chwili i dokonałeś zakupu bez dogłębnego wczytania się w nasze forum;)
 
 
bartusia 
początkujący
Electra Vince 3i


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 23 Sie, 2013   

Wersja "towarowa" z ukrytym osprzętem…

 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 24 Sie, 2013   

No no ładniutki. Takiego cruiserka z tym że koniecznie w wersji z niskim przekrokiem chętnie bym złożył rodzinie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group