ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Korba z wolnobiegiem - budowa
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Wykona i weźmie 400,-zł za to wykonanie.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Zależy gdzie pojdziesz... Mnie też ktoś kiedyś powiedział za zrobienie takiego gwintu 200 zł po czym jeszcze dodał że pewnie się nie uda...
Ten zakład mechaniki precyzyjnej obchodzę dziś z daleka... z drugiej strony z doświadczenia już wiem że wtedy spotykalem się nie z szefem tylko z różnymi cieciami i sekretarkami i każdy z nich chciał cie trochę skubnąć liczć że szef się nie dowie... smutna prawda polska...
Ale wierz mi można znaleźć jeszcze dobre zakłady obróbki z porządnymi ludzmi. Gdzie są jednak jakieś zasady...
Jka poszukasz na internecie to dorobienie takiego gwintu nożna znaleźć w zaprzyjaźnionych kręgach np trialowców rowerowych za 50-80 zł. JEst to cena z czasu kiedy sam robiłem ( w koncu zrobiłem u siebie - korba 175 nie mieściła mi się w maszynie stąd mam 170) swoje korby....
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

Ja ostatnio wykminiłem też pewien koncept... Nowe korby z gwintem pod wolnobieg są do dostania za ok 100 zł (firma Echo). I myślałem aby kupic zwykły wolnobieg z zębatką których to w magmie jest do bólu póki co i do niego dokręcić 3 blaty z innych zębatek z magmy. Magma ma w ofercie zębatki od chyba 22 do 38 zębów na zwykłe łańcuszki oraz do 80 zebów na drobne łańcuchy. Niestety wszystko handlują razem z wolnobiegami. Wtedy wystarczy mi wykręcić z 3 zębatek wolnobiegi i całość złożyć na jednym - jedyne co bym musiał wykombinować to jak zachować równomierne odstępy między zębatkami
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

zeeltom napisał/a:
Chciałbym to zobaczyć w praktyce.

Jest pomysł to się i zrobi. Zbyt ciekawy koncept, żeby takiej hybrydy nie sprawdzić ;)
Przy tych "konkretnych" cenach za wyszukane specjalne korby, cena za nowe sprzęgło jednokierunkowe za 150 PLN to niewielki wydatek.
BTW: W najgorszym wypadku fajny zestaw treningowy będzie i jak wyłączą prąd w zimie będzie można przez inwerter TV sat oglądać :D
 
 
prince.temi 
początkujący


Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: lodz
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

gdybanie gdybaniem, a rozwiązanie, żeby w domu zrobić dalej nie padło.
wiem ze są korby w magmie, ale czy sie nie powyginają na tym jednym wolnobiegu? czy poza zarąbiście drogim rozwiązaniem z Bimoto ma ktoś prostą propozycję którą można kupić w PL?
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

Gdzie są korby w magmie? Daj link. Rozwiązanie jak zrobić w domowych warunkach jest kilka postów wyżej. No chyba, że pytasz jak zrobić centrycznie gwint 24 tpi na zwykłej korbie "w domowych warunkach".
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
prince.temi 
początkujący


Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: lodz
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

wydawalo mi sie chyba...
dzisiaj znowu przejrzalem oferte, to sa tylko chinskie wolnobiegi z zebatkami.

ok. od poczatku.
czy musze kupic oske supotru przedluzana, czy moge zachowac wkrecane w suport lozyska,?

moze ktos powiedzieć jak zachowac jak najwiecej z obecnego roweru:
Mechanizm korbowy SHIMANO ACERA M361 / 48X38X28T / OSŁONA (zębatki na śrubach)
Środek Suportu TH / 7420ST-S / ŁOŻYSKA MASZYNOWE / PODWÓJNE USZCZELNIENIE

co musze kupic do tego zestawu i gdzie. poprosze o linki. co musze poprzerabiac?
czego nie robic zeby tak sie nie skonczylo:
http://www.youtube.com/watch?v=PtirHbKIqJE

pzdr.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 19 Lut, 2014   

Gdzieś tu czytałem, że nakrętka suportu ma taki sam gwint jak wolnobieg - może przyspawać?
W sklepie trialowym chyba za 150 zł, można nabyć.
http://www.trialshop.pl/p...by-because.html
 
 
prince.temi 
początkujący


Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: lodz
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Opcja korby z wolnobiegiem odpada. chce wydac kase raz na 5k km.
w toku mojego gdybania teoretycznego:
wklad suportu 133mm na lozyskach maszynowych np. NECO.
lozysko jednokierunkowe z kolnierzem do montazu zebatki oraz wkretami mocujacymi do osi suportu.
zebatka rowerowa 48T moze wtedy zostac o ile uda sie ją dokrecic do lozyska, odpada nam z uzytkowania najwyzszy bieg, pozostaje najnizszy i sredni.

wolnobieg na silnik minimum 12T, zeby nie napedzac go pedalowaniem, oraz dac lancuchowi wiekszy kontakt z zebatka - czy wolnobieg powinien byc odwrotny?

teraz pytanie do specjalistów:
jakie lozysko jednokierunkowe zamontowac? prosze o link albo dokladna nazwe bo zanim znajde to zejdzie mi tydzien nauki o lozyskach, Jak pytam w firmach lozyskowych to ludzie robią oczy jakby ufoludka zobaczyli i każą przyjsć z dokladna nazwą czesci.
 
 
prince.temi 
początkujący


Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: lodz
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

mam nowy pomysl ale nie wiem czy ktos jest w stanie znaleść sprzęgło takie:
sprzeglo jednokierunkowe

no chyba że ktos ma lepsiejsze rozwiazania :]
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

prince.temi napisał/a:
Jak pytam w firmach lozyskowych to ludzie robią oczy jakby ufoludka zobaczyli i każą przyjsć z dokladna nazwą czesci.
Zapytaj wujka Googla:
https://www.google.com/se...lla:pl:official
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group