ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pocket Bike - na prad
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Do takiego pocketa wystarczy ci (na początek) silnik DC (800) 1000W na 48V. Sterownik będzie prosty i tani, z akumulatorami innymi niż żele, da radę, bo miejsca na akumulatory za wiele tam nie ma. Silnik z podstawą z otworami w bardzo prosty sposób da się tam zaadoptować. Skoro nie masz doświadczenia, to sugeruję zacząć zabawę właśnie od tego rozwiązania. Przerabiałem hulajnogę (skuterek) elektryczną na sinik 500W 24V przewoltowany do 36V i latało to 40 km/h i ładnie się zbierało ze startu.
BLDC, szczególnie te modelarskie ja bym na razie sobie odpuścił. Zacznij od czegoś w miarę prostego, zobacz efekty, a potem kombinuj dalej. Ja bym się nie rzucał od razu na głęboką wodę, bo w tej naszej zabawie trzeba nabrać praktyki i doświadczenia ;) A że zabawa jest kosztowna, to lepiej zaczynać od prostych kroków ;)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Chcesz kozaka ? Weź sobie poprostu idź na dowolny duży szrot i poszperaj za silnikiem szeregowym z rozrusznika z ciężarówki... Moce ok. 4 - 6 kW, prędkości obrotowe duże a moment rozruchowy z kosmosu...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Ja bym kombinował z silnikiem z magmy. Można przewalić z napięciem i prądem i spoko da radę. Na eksperymenty będzie w sam raz. Koszty niższe i to dużo.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 13 Lip, 2014   

brat_hanki napisał/a:

i czy ktoś kto śmigał i na DC i BLDC może się wypowiedzieć czy faktycznie jest taka przepaść na rzecz BLDC?


Ja osobiście śmigałem i nie ma żadnej różnicy, w Quadach małych elektrycznych jest silnik DC chyba 800W i zasuwa jak złoto.
 
 
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

brat_hanki napisał/a:


Jaki sterownik do tego silnika:

http://www.hobbypartz.com...5335-245kv.html



podobno ten daje rady
http://www.hobbyking.com/...SC_4A_UBEC.html

ewentualnie sterowniki do samochodow RC są dobre takie po 150A na 8s ale to są juz spore koszta
 
 
brat_hanki 
początkujący
amateur


Wiek: 42
Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 15 Lip, 2014   

Dzięki za odpowiedzi, chyba faktycznie zacznę od DC te parę kilogramów zrekompensuje cena i prostota. Co do BLDC to mam tyle doświadczenia, że trochę bawię się RC i te co mam w quadzie to mają mega problem wystartować jak jest jakiś opór (np start z zielska).

Co do rozrusznika to jutro podniosę kabinę i zobaczę jak taki przykładowy wygląda, boję się, że będzie on duży i ciężki, ale fakt, że moment na starcie by mnie na 100% zadowolił ;)

dam znać, jak coś wymodzę

pozdro
_________________
--
pozdrawiam
Kuba
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 15 Lip, 2014   

brat_hanki napisał/a:
trochę bawię się RC i te co mam w quadzie
Przepraszam za off-top ale mowa o quadzie na czterech kołach czy na czterech śmigłach ? Pytam bo mnie ostatnio naszło i będę budował to drugie, więc jakaś pomocna dłoń by mi się przydała a na niektórych forach tematycznych (np. RC-FPV) z tego co widzę to trochę ciężko o porady dla zupełnie zielonego :roll:

Edzia:
brat_hanki napisał/a:
zeeltom: a możesz podrzucić link? wpisywałem w szukajke pocket bike i jakoś mi nic nie wyskoczylo, a chętnie obejrzę.

Pewnie tego szukałeś (niestety gdzieś foty zjadło :shock: ):
http://forum.arbiter.pl/v...der=asc&start=0
Ale na zdjęciach i filmach ze Zlotów w Żyrardowie można go czasem zobaczyć :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group