ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SANYO DYNAMOTOR uruchomienie
Autor Wiadomość
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 24 Gru, 2013   SANYO DYNAMOTOR uruchomienie

Jestem tu nowy, więc przywitam się.
Dostałem zestaw: silnik sanyo dynamotor (24V, 250W) i oryginalny sterownik sanyo do niego. Mam problem z uruchomieniem całości. Szukałem specyfikacji tego zestawu (głównie sterownika) w internecie, ale bez skutku.
Prośba: jeśli ktoś użytkuje taki zestaw lub umie go podłączyć, prosiłbym o pomoc.
Z silnika wychodzą 3 kable więc z podłączeniem sterownika problemu nie ma. Ze sterownika natomiast przewodów wychodzi mnóstwo. Podłączenie zasilania, silnika i panelu sterującego (kontrolki) jest proste i oczywiste. Problem w tym: co zrobić, żeby silnik się obracał?
Na logikę: silnik należy "rozruszać". Za to odpowiada czujnik PAS. Takiego czujnika jednak w moim zestawie nie ma i zastanawiam się, które przewody ze sterownika służą do jego podłączenia. To po pierwsze. Po drugie: wolałbym ów czujnik PAS oszukać. Nie mam go w zestawie, ale jakbym nawet miał, to i tak nie miałbym zamiaru z niego korzystać. Wolałbym zastąpić go manetką. Tymczasem jednak - jak się domyślam - bez czujnika PAS sterownik nie poda impulsów do silnika. A chciałbym jakoś go uruchomić. Jak to zrobić?
Poza tym: czy w tym sterowniku są przewody na jakąś stacyjkę? Jeśli tak, to które? Bo zwieranie na ślepo przewodów niczym dobrym się nie skończy...
 
 
pradziad12 
początkujący


Wiek: 76
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: żyrardów
Wysłany: Wto 24 Gru, 2013   

załącz fotkę sterownika to pewnie Ci tu pomogą .Waże są wtyki ,po nich się można zoriętować co do czego
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Załączam fotki. Sorry, ale święta były i nie mogłem wcześniej. Rozdzielczość telefoniczna, ale widać kolory. Przy okazji: typowe kolory w typowych sterownikach dla czujnika pas to zielony (sygnał), czerwony (plus) i czarny (masa). Tutaj takie kolory owszem, występują, ale pasują tylko do złączki (też ma takie kolory) do panelu sterowania. Na pewno występuje czujnik PAS, bez którego impulsów silnik się nie uruchamia, ale które to wyjście ze sterownika i jakie kolory - jakoś nie mogę dojść.
Te przewody, które są w dole obrazka, są wolne. I tu pewnie któryś służy do podłączania PAS



Ostatnio zmieniony przez Pon 30 Gru, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zenek 
początkujący
autogaz546


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 26
Skąd: gliwice
Wysłany: Śro 14 Sty, 2015   

Chetnie odkupie ten silnik.
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 15 Sty, 2015   

Trochę się spóźniłeś :) Silnik zamontowałem do trajki, pojeździłem, potem całość sprzedałem latem, bo budowałem już kolejny projekt. Co do silnika: fantastyczny. Daje się zasilać 36V bez problemu i przeróbek. Tylko oryginalny sterownik nie dał się uruchomić, więc kupiłem normalną typową chińszczyznę. Napędzał koło 24 i osiągało się na nim nieco ponad 40 km/h. Strach pomyśleć, co by się działo przy kole 28 cali. Mankamenty: wbudowany "odzysk energii", więc nie jest bezoporowy, co trochę przeszkadza przy zwykłym pedałowaniu, bo trzeba pokonywać dodatkowy opór, poza tym rozstaw 135 mm na przednie koło wymaga przeróbki widelca.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group