ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ktora oferta na poczatek
Autor Wiadomość
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

tas napisał/a:
Mam taką ładowarkę i z 3A ładowania wyciąga max 1.5-1.7A. Naładowanie akumulatora 18Ah zajmuje jej 12h :D Ale przynajmniej za taką cenę działa w miarę ok.

Akumulatory rozładowujesz do 0, nie spodziewałem się tego po tobie :)
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

borsuk napisał/a:
tas napisał/a:
Mam taką ładowarkę i z 3A ładowania wyciąga max 1.5-1.7A. Naładowanie akumulatora 18Ah zajmuje jej 12h :D Ale przynajmniej za taką cenę działa w miarę ok.

Akumulatory rozładowujesz do 0, nie spodziewałem się tego po tobie :)

Pewnie ma 20A ale 18 tylko eksploatuje by zwiększyć żywotność. :cool:
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Sob 31 Sty, 2015   

Po przejechaniu kolejnych 33 km potrzebowałem 6,5 Ah na dopełnienie akumulatora. Połowa tego dystansu pod taki wiatr, że w przeciwnym kierunku bym chyba bez poboru jechał :)
Końcowe napięcie to coś koło 38V. Jak będę miał więcej czasu to sprawdzę zasięg na jednym ładowaniu i się podzielę. Puki co robię trasy, które bym musiał robić autem. Tak więc nabiłem pierwszą setkę kilometrów za którą nie zapłaciłem ruskim czy innym darmozjadom. Minus jest taki, że na elektryku jest mi zimniej o jakieś minus 5 stopni niż na zwykłym.
Mam nadzieje, że latem też zamiast 30 będę czuł 25 :D .
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 31 Sty, 2015   

Najlepiej kup jakiś nawet najtańszy watomierz to będziesz mieć wiarygodne informacje o zużyciu Ah i Wh. I tak go kupisz, więc lepiej zrobić to szybciej bo to wygodne urządzenie. Najtańsze modele dostaniesz za 45zł nawet, a to raczej niewiele.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Sob 31 Sty, 2015   

Kupię, kupię. Chciałbym wiedzieć jak wygląda pobór przy podjazdach, wietrze, pedałowaniu i tym podobne.
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

Rowerek już ma na liczniku blisko 300km a w międzyczasie pomyślałem, że wypadałoby napisać co się urodziło:





Do pełni szczęścia wypadałoby zbudować skrzynkę, ale na razie póki są mrozy w pracy zabieram baterię do ciepłego. Docelowo raczej będę myślał o czymś łatwo demontowalnym, bo zamierzam przemieszczać się cały rok na rowerku.
Z podstawowych danych to tak:

Napięcie - 36V
Waga - 25kg
Vmax - 28km/h
Imax - 15A
Pojemność bat i zasięg jeszcze do sprawdzenia. Na razie miałem okazje jechać max 40 km.

Podejrzewam, że mam ustawione na sterowniku prędkość maksymalną, bo kiedy przy maksymalnej prędkości zaczynam pedałować silnik zmniejsza zużycie prądu aż do zaniku wspomagania. Myślałem, że przy osiągnięciu vmax lekko dopedałuję i pojadę szybciej. Chyba, że to tak nie działa. :???:
Tego jeszcze nie rozgryzłem, za to rozgryzłem niedawno, że sterownika ma tempomat :lol:
:cool: Frajda z tego jest niemała.
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Zrobiłem jeszcze tylko mały tuning skrzynki:







To już ostatnia modyfikacja. Teraz zostaje czekać do wiosny na wysyp nowych zimowych konstrukcji na forum, inspirować się i budować nowy model. Tak jak mówiłeś tas - na jednym się nie kończy :wink:

Jeszcze pytanie od strony technicznej:
Wrzuciłem do skrzynki sterownik z bateriami. Daje on max 15A prądu. Skrzynka jest dość ciasna i teraz nie wiem czy przejmować się nagrzewaniem baterii. Jak to sprawdzić?
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Gdzie kupiles taka fajna skrzynke?
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Wygląda jak mała skrzynka, puszka elektryczna:P
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

W markecie elektrycznym, takim wyłącznie elektrycznym. Pewnie jakaś rozgałęzienia kabli w tym siedzą normalnie. W standardowych Leroy tego nie widziałem, a szukałem długo tego typu puszek. Tak samo jak te "uchwyty do ramy" - chyba przeznaczone do mocowania grubszych kabli też z marketu elektrycznego. Musiałem coś wymodzić z tą skrzynką, co by się jakoś prezentować :D :lol:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

irrs napisał/a:
.. chyba przeznaczone do mocowania grubszych kabli też z marketu elektrycznego.

Albo do grubych kabli albo do masztów.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group