To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Plany budowy roweru poziomego trójkołowego

Patriko - Pon 31 Mar, 2014
Temat postu: Plany budowy roweru poziomego trójkołowego
Jako że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich ;)

Powoli zabieram się za budowę roweru poziomego, zbieram na razie plany budowy. Jedyne co na razie znalazłem to Thunderboldta klik
Przejrzałem wszystkie konstrukcje tutaj na forum, kilku już budowało taką poziomkę, lecz fotki powygasały i tyle widziałem :???:
Więc może ktoś ma np. Warrior'a? czy też innych konstrukcji które można wykorzystać w budowie.

Naturalnie w późniejszym czasie rower dostanie silnik elektryczny prawdopodobnie będzie to coś z rodziny nine continent, pakiet baterii LiPoly Turnigy 4s 5Ah (na razie 16s1p)

honda104 - Pon 31 Mar, 2014

Cześć.
Dużo na temat poziomek znajdziesz na tym forum http://forum.poziome.pl/index.php
Sam też właśnie myślę nad takim rowerkiem i waham się między zakupem gotowej ramy, a wykonaniem we własnym zakresie.

przenikanie - Śro 09 Kwi, 2014

Najlepiej samemu. Satysfakcja gwarantowana. Obecnie posiadam dwa takie rowerki. Nie odpowiadaja mi kompletnie "typowe" konstrukcje czyli rowery w układzie tadpole. Niewiele jest w Polsce SWB w układzie delta. Jedna moja delta jest typu Cruzbike - czyli przedni napęd koła sterującego, druga trajka jest zrobiona ze starej trajki rehabilitacyjnej Rometa (oś i napęd na tył). Niełatwo jest zrobić dobrą deltę, ale po pokonaniu paru technicznych niemożliwości i rozwiązaniu kilku nierozwiązywalnych problemów udało mi się stworzyć naprawdę fajne trajki niemal od podstaw. Oczywiście obie są elektryczne. Jak masz czas i trochę zmysłu technicznego to warto samemu zrobić coś, co jest wolne od błędów innych. Delta jest trudniejsza do zrobienia, ale komfort i zachowanie podczas jazdy są rewelacyjne. Niech się "kijanki" chowają.
Nine continent są najlepsze. 250 W w zasadzie wystarcza, jeśli nie chodzi o wyścigi tylko o normalną jazdę, te silniki w trajkach ważących łącznie 120 kg pozwalają na jazdę 30 km/h. Wystarczy.

motyl - Śro 09 Kwi, 2014

Patriko, zerknij to
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1204

sannis - Śro 09 Kwi, 2014

Mam na sprzedaż praktycznie cały rower poziomy. Info na priv.
Patriko - Czw 10 Kwi, 2014

sannis, Poziomy tak, ale nie na trzech kółkach, dlatego odpada.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group