ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Plany budowy roweru poziomego trójkołowego
Autor Wiadomość
Patriko 
brygadzista


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Słupca
Wysłany: Pon 31 Mar, 2014   Plany budowy roweru poziomego trójkołowego

Jako że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich ;)

Powoli zabieram się za budowę roweru poziomego, zbieram na razie plany budowy. Jedyne co na razie znalazłem to Thunderboldta klik
Przejrzałem wszystkie konstrukcje tutaj na forum, kilku już budowało taką poziomkę, lecz fotki powygasały i tyle widziałem :???:
Więc może ktoś ma np. Warrior'a? czy też innych konstrukcji które można wykorzystać w budowie.

Naturalnie w późniejszym czasie rower dostanie silnik elektryczny prawdopodobnie będzie to coś z rodziny nine continent, pakiet baterii LiPoly Turnigy 4s 5Ah (na razie 16s1p)
 
 
honda104 
początkujący


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 40
Skąd: Wenecja IT
Wysłany: Pon 31 Mar, 2014   

Cześć.
Dużo na temat poziomek znajdziesz na tym forum http://forum.poziome.pl/index.php
Sam też właśnie myślę nad takim rowerkiem i waham się między zakupem gotowej ramy, a wykonaniem we własnym zakresie.
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 09 Kwi, 2014   

Najlepiej samemu. Satysfakcja gwarantowana. Obecnie posiadam dwa takie rowerki. Nie odpowiadaja mi kompletnie "typowe" konstrukcje czyli rowery w układzie tadpole. Niewiele jest w Polsce SWB w układzie delta. Jedna moja delta jest typu Cruzbike - czyli przedni napęd koła sterującego, druga trajka jest zrobiona ze starej trajki rehabilitacyjnej Rometa (oś i napęd na tył). Niełatwo jest zrobić dobrą deltę, ale po pokonaniu paru technicznych niemożliwości i rozwiązaniu kilku nierozwiązywalnych problemów udało mi się stworzyć naprawdę fajne trajki niemal od podstaw. Oczywiście obie są elektryczne. Jak masz czas i trochę zmysłu technicznego to warto samemu zrobić coś, co jest wolne od błędów innych. Delta jest trudniejsza do zrobienia, ale komfort i zachowanie podczas jazdy są rewelacyjne. Niech się "kijanki" chowają.
Nine continent są najlepsze. 250 W w zasadzie wystarcza, jeśli nie chodzi o wyścigi tylko o normalną jazdę, te silniki w trajkach ważących łącznie 120 kg pozwalają na jazdę 30 km/h. Wystarczy.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
motyl 
początkujący
Warior EV


Wiek: 43
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 38
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Śro 09 Kwi, 2014   

Patriko, zerknij to
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1204
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Śro 09 Kwi, 2014   

Mam na sprzedaż praktycznie cały rower poziomy. Info na priv.
 
 
Patriko 
brygadzista


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Słupca
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

sannis, Poziomy tak, ale nie na trzech kółkach, dlatego odpada.
Ostatnio zmieniony przez Czw 10 Kwi, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group