ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlecę przeróbkę, budowę E-bikea
Autor Wiadomość
Armateun 
początkujący


Dołączył: 05 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   Zlecę przeróbkę, budowę E-bikea

Witam forumowiczów

To mój pierwszy post więc, raz jeszcze witajcie a teraz do rzeczy :

Od jakiegoś czasu noszę się z przebudową mojego roweru na e-bikea jednak jest to Giant XTC C1 któy ma karbonową ramę przez co (jak wyczytałem, gdzieś w necie) średnio się nadaje do takiej przeróbki i tutaj pojawia się pytanie co dalej?

Sprzedać ten co mam i kupić inny do konwersji na elektryka?
Robić tego co mam?
Trzecia opcja polecieć po całości i zamówić sobie takiego np Falcolna?

Co do moich potrzeb sprawa ma się tak:

Rower jest mi potrzebny na dojazdy do pracy około 20km w jedną stronę(oczywiście, jeśłi jest taka opcja zasięg w granicach 100km jak najbardziej będzie mile widziany) cały czas asfaltem, prędkość max myślę, że 70km/h to wystarczająco do tego potrzebowałbym aby rower był "legalny" więc przydałby się ( nie wiem jak to fachowo się nazywa) przełącznik którym można zmienić moc silnika na 250Wat do tego baterie nie mogą być mocniejsze jak 48V nie wiem czy tutaj moja waga też jest kluczowym elementem, więc na wszelki wypadek napiszę :) 97kg myślę, że to chyba tyle jeszcze pytanko czy byłby ktoś na forum co by się podjął takiej przeróbki/ budowy? z góry dzięki za informację :)
 
 
pawextelinfo 
stażysta


Wiek: 42
Dołączył: 13 Maj 2016
Posty: 183
Skąd: Węgierska Górka
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

No faktycznie tylko 70km/h i legalny. :mrgreen: Znam taką osobę na pewno zbuduje ale nie wiem kiedy bo w salonie Plusa ma teraz zapiernicz. A tak na serio albo 70km/h albo legal
Ostatnio zmieniony przez pawextelinfo Pon 05 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Wydaje się, że Falcon Ci nie potrzebny, warunkiem przydatności roweru do przeróbki jest obecność jako takiego trójkąta aby przewozić tam akumulator.
Możesz pomyśleć nad zamianą na inną ramę bo carbon się bezie marnować, tzn w elektrykach te 5 kilo w tą czy w tamtą jest bez znaczenia, a możesz na wymianie roweru wyjść korzystnie finansowo i zainwestować środki w ważniejsze komponenty niż sam rower, np akumulatory.
Na południu masz ekipę z Elektro-Bikes, północ kraju to ekipa z FasterBike, pominąłem jakiś warsztat?
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

Dzięki TAS za wzmiankę. Miło, że gdzieś "coś" dzwoni :)

Muszę jednak szybko sprostować dwie kwestie:
1) Już nie przerabiamy bajków na ebajki..... :)
2) Budujemy ebajki oparte tylko na ramach Enduro..... Falcon należy do południa :)

Różnic w efekcie końcowym obu ram jest sporo, można pokusić się o stwierdzenie, że to dwie odmienne bajki.
Która lepsza, która gorsza, nie ma to żadnego znaczenia, efekt gdy wsiada się na ebajka jest zawsze taki sam! Liczy się tylko szum wiatru i to wszech obecne poczucie wolności!
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   


:grin:
 
 
Majster 
stażysta
Elektronik



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 131
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

Na dniach będę kończył budowę mojego "Discovery One", jestem z Tychów więc niedaleko do Katowic .Mój rower spełniałby twoje wymagania, więc jak coś to zapraszam na jazdę testową i zweryfikowanie oczekwiań. :mrgreen: A tu kilka rad:

1. Z tego co widzę na zdjęciach, rower jak najbardziej nadaje się na przeróbkę - jest wystarczająca miejsca w ramie aby wsadzić elektronikę.

2. Tak jak wspominał Tas, rama carbon będzie się marnować bo w mocnych elektrykach waga nie ma znaczenia, jak masz ograniczony budżet to lepiej kupić jakąś inną

3. Prędkość 70km/h na ramie rower to przesada, no chyba że masz strój full moto i najmocniejsze części rowerowe. Mój rower teoretycznie może rozpędzić się do tej prędkości, ale mam blokadę na 50 km/h bo powyżej tego. Prędkość Vmax nie jest ważna, ważne jest przyspieszenie :)

4. Falcon to już motor elektryczny, zupełnie inaczej się na nim jeździ. Do dojazdów do pracy lepsza będzie przeróbka.
_________________
Jeżdżę na "Discovery One" - 9c 10x6, 16s3p 60V 15Ah, GT 1500W, prędkość maks. 50km/h, zasięg 40-80 km

Więcej na temat budowy roweru na:
https://www.facebook.com/...yczneDiscovery/
Oraz
https://discoveryebikes.blogspot.com/
 
 
Armateun 
początkujący


Dołączył: 05 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 07 Cze, 2017   

Dzięki z góry za odpowiedzi Panowie, no faktycznie z tym 70km/h na legalu to troche poleciałem :D , ale jestem zainteresowany projektem od kolegi z Tychów, tak się składa, że tam pracuje, więc daleko bym nie miał i chętnie podjadę się przejechać :) Dzięki jeszcze raz
 
 
stachu 
początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 15 Cze, 2017   

Cześć,

Może będziesz zainteresowany takim?
https://www.olx.pl/oferta...67-IDmQsEc.html

Rower zbudowany przez Pastera. Na gwarancji u niego.
 
 
pastek5 
kierownik
Rowery elektryczne



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 306
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

stachu napisał/a:


Rower zbudowany przez Pastera. Na gwarancji u niego.

Raczej PasterBajka 😊
_________________
Budowa rowerów elektrycznych,akumulatorów, konwersję rowerów na elektryczne, skrzynki na akumulator, serwis,- PasterTech

https://www.facebook.com/pasterbajk\

http://pasterbajk.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group