ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekrój przewodów sterowniczych
Autor Wiadomość
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 17 Sty, 2018   Przekrój przewodów sterowniczych

Zastanawiam się czy mogę zrobić tak, że ze sterownika wypuszczę przewód sterowniczy na manetkę, hamulce i całą resztę. Mam przewód 16 x 0.25 mm2 i chciałbym pociągnąć go ze sterownika do kierownicy. Instalacja zyska na estetyce. Czy taki przekrój będzie ok czy może za mały? Które przewody ewentualnie powinny być grubsze?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 17 Sty, 2018   

Będzie OK. O ile nie będziesz tym zasilał żarówek ;)
 
 
McL 
początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 20
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro 17 Sty, 2018   

0,25mm2 spokojnie do wszelkich sygnałów można stosować. Jedynie nie wiem czy jeden przewód z 16 żyłami nie będzie za gruby bo jeżeli wyprowadzasz na kierownicę to musi lekko pracować. Może lepiej i optymalniej dać dwa przewody 9x0,25.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 17 Sty, 2018   

No i musi być to linka, a nie drut ;)
 
 
McL 
początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 20
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro 17 Sty, 2018   

ma się rozumieć :smile:
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 17 Sty, 2018   

Dziękuję! Mam już 16 żyłowy więc taki montuję. Dam mu trochę luzu na pewno, nie będzie napięty jak plandeka na żuku. Chciałem ogólnie wpuścić w ramę ale trzeba by wiercić więc gra nie warta świeczki.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Jak go będziesz mocował do ramy? Ja mocuję zazwyczaj na trytytki, ale że mam zazwyczaj kilka razem z linkami, to owijam w spiralną rurkę. Miałem już kilka przypadków, że jednak przełamywały - rwały się wewnątrz w miejscu mocowania ostatnią trytytką przy kierownicy. Doszedłem do wniosku, że zaciskałem ją za mocno. Trzeba zostawić minimalny luz do pracy przewodów przy kręceniu kierownicą.
 
 
McL 
początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 20
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Przewody z ramy na kierownicę najlepiej wyprowadzić w dość szeroką pętlą, tak aby przy skręcaniu kierownicy pętla zwiększała / zmniejszała swoją średnicę. W miejscach mocowania przewody nie powinny pracować.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

zeeltom napisał/a:
Jak go będziesz mocował do ramy? Ja mocuję zazwyczaj na trytytki, ale że mam zazwyczaj kilka razem z linkami, to owijam w spiralną rurkę. Miałem już kilka przypadków, że jednak przełamywały - rwały się wewnątrz w miejscu mocowania ostatnią trytytką przy kierownicy. Doszedłem do wniosku, że zaciskałem ją za mocno. Trzeba zostawić minimalny luz do pracy przewodów przy kręceniu kierownicą.


Na trytytki. Zostawię oczywiście bufor jak kierownica będzie pracować. Powiem szczerze, optymalnie byłoby schować przewód w ramie ale z braku laku będzie szedł po ramie aż do samej kierownicy gdzie będzie czarna puszka (hub) z której będą wychodzić przewody do manetki, watomierza, czujników hamulca tempomatu i włącznika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group