ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Controler z golden motor
Autor Wiadomość
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

tomasz_kombi napisał/a:
W jednym z wątków nieco o nim pisałem. Jest to rodzaj przejściówki USB/RS323 ale jednocześnie ma swój "procek" z programem szyfrująco-deszyfrującym który komunikuje program (działający pod Windowsem) z procesorem wbudowanym w kontroler.

Jak rozumiem RS232?
Czyli w zasadzie wystarczyło by podsłuchać transmisję tutaj. Podsłuchiwanie co idzie na USB nie jest potrzebne.
tomasz_kombi napisał/a:
Komputer wykrywa to jako urządzenie typu HID.

Nie potrzeba pisać sterownika-wygodne.
tomasz_kombi napisał/a:
Mój egzemplarz jest wciąż wykrywany przez komputer i nawiązuje połączenie z kontrolerem ale nie może na trwale zapisać żadnych zmian w jego parametrach.
Wiem z pewnych źródeł, że nie jest to niestety odosobniony przypadek.

A źródła wskazują, że jest to spowodowane "grzebaniem" czy po prostu samo się tak czasem dzieje?
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

Szwed napisał/a:
Jak rozumiem RS232?
No tak :oops:
Szwed napisał/a:
Czyli w zasadzie wystarczyło by podsłuchać transmisję tutaj. Podsłuchiwanie co idzie na USB nie jest potrzebne.
Być może. Ale aby zbudować analogiczny interface który komunikowałby się za pomocą tego samego programu na PC to już chyba trzeba więcej się pobawić?
Szwed napisał/a:
A źródła wskazują, że jest to spowodowane "grzebaniem" czy po prostu samo się tak czasem dzieje?
W moim przypadku mogło zawinić grzebanie (chociaż pewności na 100% nie ma) ale pozostałe przypadki o jakich wiem dotyczyły nowo zakupionego interface i od razu nie działało.
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

tomasz_kombi napisał/a:
Być może. Ale aby zbudować analogiczny interface który komunikowałby się za pomocą tego samego programu na PC to już chyba trzeba więcej się pobawić?

Niestety tak, trzeba by podsłuchać z obu stron i zrozumieć jak jedno jest przekształcane na drugie. (albo napisać swój program na PC komunikujący się bezpośrednio przez RS232).

Skoro jednak powstaje jakiś kontroler to rozkodowywanie chińskiego badziewia pewnie nie ma już sensu...
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

Szwed napisał/a:
Skoro jednak powstaje jakiś kontroler to rozkodowywanie chińskiego badziewia pewnie nie ma już sensu...
Rozkodowanie miałoby sens o ile byłoby potwierdzone, że poza np. zmianą prędkości maksymalnej można ustawić sobie prądy i sterownik będzie ich naprawdę "pilnował" a nie tylko udawał, że to robi.
Co do sterownika który powstaje to wątpię aby był on "open source" czy też zbudowany w sposób umożliwiający łatwą ingerencję w ustawieniach (programowanie). To raczej zabawa dla ludzi świadomych tego co robią aby potem nie było pretensji, że kontroler "pali" silniki czy niszczy baterie ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

Bo to trzeba mieć dwie opcje, jak ktoś lubi, to niech pali.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

No tu problemem jest tez model biznesowy... sprzedając zestaw gdzie jest mniej A łatwiej dać gwarancje na chiński produkt... Takie realia, to nie dealer europy... Tu coś się sfajczy, to Ci oddadzą jak osobiście zjawisz się w siedzibie chińskiej firmy. Albo i nie.
Jak to ktoś ładnie podsumował, co do baterii akurat ale myślę, że odnosi się to i do całego rynku chińskiego i koreańskiego...:)
Mamy tanie lipole z hobby bo zgadzamy się że 10% przychodzi walniętych,
mamy tanie batki lifepo4 z chin (bms i inne battery) bo ich balansery i ładowatki nie działają...,
mamy tanie a123 bo zgadzamy się na rozbierane typu b-grade albo siakieś inne,
mamy tanie silniki planetarne bo mają mniej miedzi niż liderzy rynku i potrafią dać ciała z obudową,
Mamy tanie dd bo mają odpowiednio miedzi i rdzenia ale są jajowate i koło skacze,
i tak można se tu wpisać co się chce...
Jednak coraz bardziej widać, że są produkty china-made klasy A - wtedy cena jest spora ale można liczyć na dobrą jakość i produkty B- cena mała ale jakość adekwatna... ot Kapitalizm... Jeszcze, jeszcze chiny są dość tanie, ale jak chcesz jakości to już jest kraj z koszyka walut naszych...
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

Lepiej bym tego nie ujął.
W swoim poście przedstawiłeś "w pigułce" analizę naszego rynku elementów do budowy rowerków (i nie tylko) elektrycznych.
W 100% się z Tobą zgadzam !!!

(Wychodzi na to, że albo dużo czytasz albo przerzuciłeś sporo sprzętu przez swoje ręce ale według mnie to i jedno i drugie :) ).
Pozdrawiam
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Raczej dużo czytam. Po to dużo czytam, żeby tego sprzętu dużo nie przerzucać;). Czytanie jest tańsze:). Zwyczajnie mnie nie stać na takie przerzucanie:). A poza tym zawsze podchodzę do tego hobbystycznie czyli zrób to sam bo to daje mi jakąś przyjemność. I jest tańsze. Czasami. Np. do tej pory chciałem pojazdu cichego, nie dającego się rozpoznać z daleka oraz z bliska jako elektryczny, ale jednocześnie taniego i posiadającego duże możliwości oraz choć trochę zgodnego z WORD:). Po paru latach doświadczeń dochodzę do wniosku dość oczywistego dla mnie (teraz), że przedstawione cechy wykluczają się nawzajem:).
Pozdrawiam:)>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group