ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Gokart elektryczny "Marysia" - budowa krok po krok
Autor Wiadomość
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

Marucha79 napisał/a:
Oficjalne podziękowania dla MIKEWS'a. Dzięki niemu wózek już stoi na czterech kółkach :)


Nie ma sprawy. Niech Ci wózek lekko jeździ :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

I daleko :D
 
 
jokerbos
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Sie, 2011   

te kolka wygladaja podobnie jka od taczki moze pasuja :D

[ Dodano: Nie 21 Sie, 2011 ]
mam tez takie pytanie z czego mozna zrobic czopa i piaste do takiego kuleczka ???
 
 
adrian
[Usunięty]

  Wysłany: Pią 16 Wrz, 2011   Re: Gokart elektryczny "Marysia" - budowa krok po

:!: CZY MUGŁBYĆ MI PODAĆ WYMIARY TWOJEGO GOKARDA NAJLEPIEJ ŻEBYĆ OPISAŁ ZDIĘCIE 1/10 WYŚLIJ MI TO POCZTÓ A OTO MÓJ ADRES adrian1218111@wp.pl

[ Dodano: Pią 16 Wrz, 2011 ]
Marucha79 napisał/a:
No i stało się - moja córa zaraziła się bakcylem elektrycznym. Co ciekawe stało się to na zlocie, kiedy miała szansę przejechać się samochodzikiem elektrycznym. Za przyczyną niesprecyzowanego zaćmienia umysłu obiecałem dziecku elektryczne jeździdełko i teraz dojrzałem do realizacji tej obietnicy.
Mam już właściwie wszystkie podstawowe części, silniki są w drodze, pozostaje zakasać rękawy i zabrać się do roboty.
Tak wyglada projekt ramy, generalnie wzorowana na ramie kolegi Arkadego

Obrazek

Poza przednią osią z profilu 40x60 i przodu z profili 20x20 reszta wykonana będzie z profili 20x40. Mam nadzieję, że zdążę pospawać ramę w przyszłym tygodniu.
Napęd stanowić będą 2 chińskie silniki 24V 350W. Największym znakiem zapytania jest dla mnie jak sprawdzi się przeniesienie napędu przez przekładnię ślimakową 1/20, dlatego ośka napędowa nosi piętno prowizorki - zwyczajne rurki ocynkowane jedna w drugiej - 3/4 i 1 cal. Jeśli bedzie ok można będzie zainwestować w wytoczenie czegoś z prawdziwego zdarzenia. Ponieważ przekładnia ślimakowa jest jaka jest, nie przewiduję na razie potrzeby montowania hamulca i mam nadzieję, że będzie jak najmniej konieczności noszenia wózka z powodu unieruchomienia silników ;) Przewidywana predkość 7 km/h. Jeśli przełożenie okaże się niewypałem dodam po łożysku i zębatce rowerowej 52 zęby na oś, a na silnik zębatkę 7 zębów no i dokleję tarczę hamulcową.
Tak wygladać ma oś napędowa z przekładnią, oczywiście to widok od dołu:

Obrazek

Nie wiem, czy dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie zwrotnicy z rurki 1/2 bez dodatkowego łożyskowania, tylko kalamitką do solidnego smarowania. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi odnośnie tego czy innego rozwiązania napiszcie, może nie zauważyłem że gdzieś przeczę prawom fizyki :)
Jeśli chodzi o elektrykę to akumulatory z rowera 26Ah lub Komara 42Ah, 2 prędkości jazdy i wsteczny sterowane stycznikami samochodowymi.
Na razie tyle, o postępach prac będę meldował - projekt wprawdzie mniej ambitny niż przeróbka samochodu, ale może komuś się przyda, a w koncu po to jest to forum.
Tradycyjnie więcej fotek na operze http://my.opera.com/maruc...w.dml?id=650255
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group