ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Japonskie akumulatory zelowe toyama OPINIE
Autor Wiadomość
Oklon
początkujący


Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 46
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012   Japonskie akumulatory zelowe toyama OPINIE

Witam, chce zbudowac baterie z akumulatorow toyama:
http://www.sonarsklep.pl/...-zel-p-691.html

Czy ktos ma jakies doswiadczenie z tymi akumulatorami albo z ta firma?
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012   

Ja mam takie akusie - nie są złe - jedyne co trzeba im przyznać - nie są bardzo sztywne pod obciążeniem ale dają radę..
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012   

Witam. Toyama jest raczej chińska niż japońska.
Polecał mi je wcześniej Nostus. Zdarzyło się że miałem okazje je zobaczyć i można dokładnie przyjrzeć się znakowi CE. Pozatym widać to na foto. Jest to China Eksport: wyjaśnienie http://cdn26.muratorplus....standardowy.jpg

Nawet strony jakiejś nie mają oficjalnej.

Ja mam akusy firmy SSB i brak uwag co do nich.
 
 
Oklon
początkujący


Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 46
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Nostusek Ty masz troszke inne aku bo z innej serii wiec chyba nie mozna prownywac. NPG dedykowane sa do silnikow itp.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

NPC są do głębokich prac cyklicznych o podwyższonej cykliczności

Cytując za producentem:

Seria NPC jest zaprojektowana do uciążliwych wymogów aplikacji cyklicznych umożliwiających dłuższe życie akumulatorów (co najmniej dwa razy dłuższe niż w przypadku baterii typu NP).

Seria GEL NPG odnosi się do akumulatorów produkowanych w oparciu o technologię VRLA i żel. Baterie żelowe posiadają znacznie lepsze parametry niż baterie typu NP szczególnie w zastosowaniach cyklicznych. Akumulatory te są szczególnie polecane do zasilania silników elektrycznych, oświetlenia awaryjnego, elektrowni solarnych i wiatrowych.

Seria NPG jest od 26Ah w górę i których to nie miałbym jak wepchnąć do roweru z racji ich gabarytów.

Dlatego też zdecydowałem się na serię NPC bo są mniejsze...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Oklon
początkujący


Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 46
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Ja kupilem NPG z 9ah
http://www.mc-sklep.pl/ak...-zel-p-476.html

Jutro przychodza :grin:

Czy ktos moglby mi poradzic ladowarke do nich?
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Wg normy C20 masz 9 Ah - pewnie według C5 będzie z 4,5 Ah a według C1 ze 3Ah...

Moje 18Ah akumulatory dawały z siebie do momentu aż osiągały ok 10,5V pod obciążeniem ok. 9Ah i więcej nic.. Po odpięciu obciążenia ich napięcie na jałowo trzymało się na poziomie ok. 12,2V. Skąd wiem ile amperogodzin wykorzystywałem? Mój Imax B6 mi to powiedział. Spięte dwa równolegle do ładowania by się zawsze do jednego poziomu ładowały przeważnie wciągały w siebie ok 18,5 do 19Ah... Gdy je porządnie skatowałem nie ładując a spinając je równolegle tylko na kilka godzin by się wyrównały między sobą poprzez prądy wyrównawcze to rekordowo weszło w nie kiedyś 21Ah czyli po 10,5Ah na sztukę... Więcej nie dałem rady wepchnąć energii...

Co do ładowarek - mam STCL 12V ( z progami prądów 4, 6, 8, 12A) i nie polecam chyba że jako stacjonarna - jest duża i nieporęczna oraz przedwcześnie kończy ładowanie.

Jeżeli nie wymagasz by się szybko ładowały - zakup ładowarkę modelarską - np. Imax-a... Jeżeli chcesz coś więcej - polecam ładowarki Pulsar - mocne i nieduże...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Oklon
początkujący


Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 46
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Zobaczym, ja tez je potestuje. Jaka ladowarka bylaby dobra abym mial pelen wglad w ilosc naladowanej energii itp za rozsadna cene?

a tak jako ciekawostke wklejam pojemnosci wzgledem czasu rozladowywania dla aku o tym samym wymiarze i wadze ale HAZE serii EV o pojemnosci 7.5Ah (dane z ulotki)

c20 c10 c5 c3 c1
7.5 6.9 6.1 5.6 4.6 (Ah)

Czyli moje npg9 sa mocno slabsze od haze? Niesadze aby byla taka roznica.
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012   

Ja nie wierze w nic co piszą chinole ;|
patrz: CE
 
 
Oklon
początkujący


Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 46
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012   

chilwee tez chinskie a wszystkich zaskoczyly
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group