ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Mój pierwszy e-bike 500W 36V
Autor Wiadomość
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Nie 19 Sty, 2014   

Dobre tworzywa sztuczne są wykorzystywane w silnikach spalinowych nawet na koła zębate współpracujące ze sobą a nie na pasek. Albo np. koło zębate rozrządu w samochodzie i działa latami. Nie wiem jak wymiary ale wygląda zajebiście, gratuluję. A może będziesz robić na zamówienie?
 
 
s_ice 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 89
Skąd: Gorlice
Wysłany: Śro 19 Lut, 2014   

Chwile mnie nie było bo mam sporo pracy i prace nad nowym napędem chwilowo wstrzymane.

Mam już przekładnie, wygląda wystarczająco masywnie , z braku czasu nie testowałem jeszcze hałaśliwości.



Co do mojej zębatki, po wykonaniu pomiarów nie wyszła za dobrze. Maszynka cnc do poprawki (sprzęgła mają za duże luzy itd itp). Na dzień dzisiejszy nie podjął bym się wykonywania zębatek na zamówienie, nie na tej maszynie. Robię już kolejną bardziej profesjonalną (spokojnie łyknie nawet aluminium),ale to jeszcze długo potrwa zanim ją zrobię. Czasu mam jak na lekarstwo heh, dlatego tak mozolnie to idzie.

Wracając do rowerka rozważam też przejście na mocnego HUB'a (mniej roboty przy montarzu) cicha praca, ale to na innej ramie :grin:

DSCN0941.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 248 raz(y) 156,46 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group