ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysokie napięcie, niskie prądy, cienkie uzwojenia
Autor Wiadomość
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

Na nexunie tas radzi do tego silniczka 30A i pytanie czy tyle ma isc z baterii czy juz w fazy? Bo jesli w fazy to z baterii pozostaje marne 15A.
Zdaje sie, ze w takiej konfiguracji jeszcze bajka nie bylo: FOC + nc 7x9 ;)
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

30*2 = 60A w fazy
 
 
unix 
stażysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 152
Skąd: Mielec
Wysłany: Sob 18 Cze, 2016   

irrs napisał/a:
Na nexunie tas radzi do tego silniczka 30A i pytanie czy tyle ma isc z baterii czy juz w fazy? Bo jesli w fazy to z baterii pozostaje marne 15A.
Zdaje sie, ze w takiej konfiguracji jeszcze bajka nie bylo: FOC + nc 7x9 ;)

Ja mam FOC Barmala i nc 7x9 ;)

Pozdr
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 18 Cze, 2016   

atomek1000 napisał/a:
30*2 = 60A w fazy


No właśnie jak to jest z tą zależnością ?
Niektórzy dają 80 z baterii i 200 w fazy. To może dać 80 z baterii i 300 w fazy :roll:
Gdzie jest ten górny limit prądu fazowego którego sterownik nie będzie już w stanie wytworzyć z podanego prądu z baterii ?
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Cze, 2016   

ja dawalem 45 bat i 112w fazy w infineonie.(i faz=2,3-2,5x i batt) ale za bezpieczne uwazam x2. dla mnie 100A fazowego w szybkoobrotowy silnik a 66A przy wolnoobrotowym wystarcza.takz ciekawosci jest jakis link na info ze szczegolami/parametrami tych sterownikow Barmala?
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Sob 18 Cze, 2016   

Unix to jak masz poustawiane z aku i w fazy? Jak monitorujesz temperature?
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Cze, 2016   

Tomas napisał/a:
atomek1000 napisał/a:
30*2 = 60A w fazy


No właśnie jak to jest z tą zależnością ?
Niektórzy dają 80 z baterii i 200 w fazy. To może dać 80 z baterii i 300 w fazy :roll:
Gdzie jest ten górny limit prądu fazowego którego sterownik nie będzie już w stanie wytworzyć z podanego prądu z baterii ?


Ja nawet u siebie ustawialem 320A w fazy i było dużo szybciej niż 220A. Przy cały czas takim samym prądzie z baterii około 95A-100A.

Problem w tym ze czym wyzszy prad fazowy tym bardziej grzeje sie silnik ale przyspieszenie wzrasta. Czytalem troche o tym i sa nawet fanatycy wysokiego prądu z baterii zamiast dużego prądu w fazy.
Czyli zamiast ustawiać 80/200 tak jak chcesz to by ustawili 120/140 (tak przykładowo)
Dzieki temu silnik by wolniej przyspieszał na początku ale później jak już ma większą prędkość i efektywność i większy prąd ciagnie go nadal przy dużej prędkości. Ktoś porównywał i poprostu to co straci na starcie 0-25km/h odrabia w 25-60km/h. A silnik grzeje sie mniej.
Na tej podstawie na booscie obecnie mam 95A z baterii a tylko 210 w fazy. Przy starcie da sie rower utrzmac bo przy 320A trzeba było mocno sie pochylic aby nie podnosilo koła.

Limit prądu fazowego ustala rezystancja silnika(mxus to zaledwie 0.110 ohma) więc te 300a w mxusa powinien jeszcze spokojnie pompować na starcie. Jak chcesz sprawdzić to weź profesjonalny miernik cegowy z generowaniem wykresów z opcją inrush current i zapnij na faze, przejedz na takim ustawieniu i zobacz odczyty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group