ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
A2B Hybrid 26 modyfikacja
Autor Wiadomość
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 10 Paź, 2016   

Jak byłem młody i piękny to bez kasku na MTZ 250 pomykałem 120km/h . Teraz młodośc przeminęła a fantazja została. Jednak facet z czasem ma coraz mniejsze zapotrzebowanie na adrealinę a ...większe na zdrowie i swięty spokój.
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 10 Paź, 2016   

Noo właśnie, czasem jak się wspomni co się robiło to aż ciarki po plecach idą :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Paź, 2016   

Bo wbrew pozorom, z czasem rozsądek zwycięży z watownica. W warunkach miejskich stałego korzystania z roweru, w różnych warunkach pogodowych, jego parkowanie i przechowywanie, sprawią ze wielu dojdzie do tego wniosku, ze praktyczniejsza jest lekka konstrukcja którą wprawdzie sie nie jeździ wiecej niz 40 km/godz ale za to nie wymaga ciągłych inwestycji.
O instynktcie samozachowawczym nie wspominając..
A gdy do tego dojdzie aspekt rodzinny i towarzyski a w tym rowery dla kobiet to z powodow praktycznych segment umiarkowany bedzie coraz powszechniejszy.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Wto 11 Paź, 2016   

dynamik napisał/a:
Jak byłem młody i piękny to bez kasku na MTZ 250 pomykałem 120km/h . Teraz młodośc przeminęła a fantazja została. Jednak facet z czasem ma coraz mniejsze zapotrzebowanie na adrealinę a ...większe na zdrowie i swięty spokój.

Zgadza się, ale ja, mimo swojego wieku, wyciągnąłem jeszcze na tym swoim rowerku (czerwonej damce) 55 km/h. Fakt, że to było trzy lata temu.
Taki rower tak trzeszczy i wibruje, ze wrażenia są niezapomniane. Ostatnio staram się nie przekraczać 40, ale zjazdy kuszą :twisted:
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
4x4Offroad 
początkujący



Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 37
Skąd: KATOWICE
Wysłany: Pon 05 Gru, 2016   

Co prawda temat dotyczy rowerka Hybrid ale marka ta sama więc postanowiłem nie otwierać nowego tematu tylko kontynuować w tym. Nadeszły już długie zimowe wieczory więc coś z tym czasem trzeba robić. Wspominałem już że mój drugi rower Metro sprawdził się w minione wakacje więc postanowiłem zainwestować w regenerację baterii którą posiada on w ramie. Szukałem jeszcze jakiś postów odnośnie tego modelu A2B ale z tego co widzę nikt więcej tego dokładnie rowerka nie ma a co za tym idzie nie mam zbytnio się kogo poradzić. Na razie z wielkim trudem udało mi się tą baterię wyciągnąć z ramy. Ku mojemu zdziwieniu okazała się dużo większa niż informował mnie sprzedający rower z Wrocławia który mówił że składa się ona z 40 ogniw czyli 10 celi po 4 ogniwa. Już przy wyciaganiu i trzymaniu plastikowej obudowy w ręce czułem że to na pewno nie jest 40 ogniw a jak się potem okazało bateria ma ich aż 60 sztuk. :roll: :roll: :roll:

PRAWDOPODOBNIE SĄ TO PIERWSZE ZDJĘCIA ROZEBRANEJ BATERII ŚRODKOWEJ FIRMY A2B DOSTĘPNE W SIECI


- kliknij aby powiększyć miniaturki -


Z tego co widzę można z niej będzie zrobić na prawdę dużej pojemności nowy akumulator tylko nie chciałbym żeby kwota zakupu ogniw potrzebnych do jej regeneracji przekroczyła kwotę 1000zł :neutral:

Realia wyglądają tak że na próbę wymontowałem z niej jedno ogniwo i zapakowałem na 1 cykl do sparwdzenia na ładowarkę modelarską IMAX BC6. Nie mam pojęcia co to za ogniwa są bo tylko kolor widać i jakieś numerki lecz to nie jest ważne bo i tak pójdą do śmieci. Ładowarka na cyklu rozładowanie do 3.0 V i naładowanie do 4,2 pokazała 1950Mah :sad:
- zakładam wiec że ogniwa już mają nalatane i ta bateria ma pojemność nie przekraczającą 12Ah. Średnio w wakacje przejeżdżałem na niej 37-40km. (silnik 500Watt prędkość w granicach 32-35km/h)

Moje zapytanie jest następujące, czy jeśli zakupie ogniwa powiedzmy Samsunga 2900 w rozsądnej cenie 14zł (przy 60szt) tutaj:
LINK: http://allegro.pl/inr1865...6124470594.html

to czy bateria będzie miała realnie pojemność 17,4Ah ? Bo jeżeli tak to potarguje sie troszkę i może coś z tego będzie, zależy mi aby rowerek na obu bateriach podłączonych
równolegle miał zasięg 100km, w tej chwili max udawało mi się przejechać 73-75km.

Pytanie kolejne czy warto zainwestować ponad 1000zł w ogniwa powszechnie uważane za najlepsze na rynku czyli PANASONIC 3400mAh:
LINK: http://allegro.pl/akumula...5181898422.html

Obecnie jestem na etapie negocjowania ceny ale ciężko uzyskać poniżej 16zł za szt przy ilości 60 :sad: :sad: :sad:

Kolejne pytanie czy warto myśleć nad używanymi ogniwami z 2015 roku jak zapewnia sprzedający - ma ich 60szt, cena rzeczywiście atrakcyjna :razz:
LINK: http://allegro.pl/akumula...38.html#thumb/2

Czy jest ktoś z okolicy Katowice, Bytom, Chorzów itd... ze zgrzewarką i mi to zgrzeje oczywiście za opłatą ?
_________________
w posiadaniu A2B Hybride 26, A2B Metro USA 1Kw
Często brykam na Pogorii :)
 
 
pabblo_pl 
stażysta


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Poszukaj w dziale sprzedaży ogniw w pakietach SAMSUNG INR18650-29E,
to są praktycznie nowe ogniwa w cenie 5-6 zł za szt.
Sam kupowałem te ogniwa i są ok.

Nic lepszego w tej cenie nie kupisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group