ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Nie 08 Gru, 2013
Jak poprawić fabrykę:)?
Autor Wiadomość
maGGus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   Jak poprawić fabrykę:)?

Jestem tu nowy a trafiłem do Was przypadkiem, poszukując jakichś mądrości na obcy dla mnie temat. Przede wszystkim chciałbym się przywitać, CZEŚĆ!
A teraz:
Potrzebuję rady w temacie roweru elektrycznego.
Sprawa jest taka, że trafił do mnie rower z elektrycznym wspomaganiem napędu. (Nie wiem jak to fachowo nazwać), biega o to że kiedy macham pedałami to silnik pracuje, kiedy przestaję pedałować to on też robi sobie wolne.
Chodzi o to że ja go nie potrzebuję (wolę się sam pomęczyć), a mamie by coś takiego odpowiadało (starsza osoba a jeszcze nie jednego potrafi zawstydzić swoją kondycją, tylko że ostatnio wysiadło jej kolano i bez pedałowania było by łatwiej).
Moje pytanie jest takie, czy jest możliwość przerobić go żeby jeździł bez pedałowania? Tzn jakaś manetka "gazu" wyłącznik silnika w klamkach itp.
Jakaś rada co było by potrzebne i jak to zrobić?
Rower to staruszek z 1999r. SACHS elo*bike Tramper w doskonałym stanie (z wyjątkiem baterii ale to mnie jakoś nie dziwi). Silnik to dosyć wielka i ciężka maszyna 24V 300W wbudowana w tylne koło, cała elektronika jest chyba w środku bo nigdzie nic nie widać a jedzie:). Czy warto coś takiego przerabiać jeśli oczywiście jest taka możliwość, jak to zrobić, proszę o rady i podpowiedzi.
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Albo zabawa w multiwibrator, symulujący PAS, albo wymiana kontrolera. Polecam to drugie, gdyż od razu dostajesz manetkę i nie bawisz się potencjometrami.
 
 
maGGus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Dzięki za szybką odpowiedz, nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji. Jutro postaram się rozkminić to co napisałeś:)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Jeżeli cała elektronika jest w kole i nie ma manetki a tylko wspomaganie, to może być problem.
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Jeśli Twój rower i silnik wygląda mniej więcej tak:


a silnik w środku wygląda tak:


to raczej sam nic nie zrobisz. Nie jest to standardowy BLDCiak ze sterownikiem i z tego co kiedyś rozmawiałem z gościem który miał taki silnik to bardzo łatwo jest go popsuć :P
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Pierwsze pytanie: Czy na osi pedałów jest jakiś czujnik?
Tu jest opisany problem
 
 
maGGus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

zeeltom A ja już się ucieszyłem że potrafisz mi pomóc! (Jeszcze w nocy znalazłem twoje posty z 2010 r _ jak oszukać czujnik ruchu... tylko że właśnie tego czujnika już wcześniej szukałem ale nic takiego nie widzę).

bartek Rower jest inny, ale silnik wygląda bardzo podobnie a może nawet tak samo. Mój poza tym okrągłym plastikiem widocznym na fotce ma jeszcze drugą prostokątną klapkę | zatyczkę pod którą wchodzi kabel od baterii i to jest jedyny kabel jaki z tego ustrojstwa wystaje. W środku silnika nie widziałem i myślę że nie będę tam zaglądał (tak będzie dla niego lepiej!) Miałem nadzieję że to będzie jakieś w miarę proste czary*mary a jeśli to jakaś grubsza sprawa to lepiej tego nie będę ruszał. Rower w takim stanie jak jest na pewno komuś znajomemu się przyda, a ja jako że spodobało mi się jak to pracuje , dla mamy będę szukał czego innego. (całego roweru? zestawu do zamontowania? co radzicie?)
No chyba że ktoś wpadnie na jakiś prosty acz genialny pomysł i jednak zostanę bohaterem w swoim domu:))

jerzyz Nie ma. Zdaje się że mogę napisać: niestety nie ma)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group