ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Śro 28 Paź, 2015
Dyskusja: Watomierz + licznik rowerowy
Autor Wiadomość
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Na pewno czasu i wysiłku to zajmuję, a ludzie chcą jeszcze więcej. Dlatego jestem jak najbardziej za, aby kupować tego typu urządzenia od ludzi z forum. Kupiłem ev computer od użytkownika z forum i jestem z niego zadowolony i polecam. Jednak dużo ludzi chciałby mieć to wszystko na smartphonie i własnie kolega michal214 zrobił bardzo ciekawe urządzanie.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

michal214 napisał/a:
Ze złączem CA była by fajna sprawa bo nie trzeba by było rozkręcać sterownika. Może ma ktoś rozkręcony sterownik i zrobi zdjęcia jak są podłączone przewody od CA..


Tutaj jest pokazane jak dodać złącze do CA w sterownikach które go nie posiadają .

Ogólnie to fajna sprawa z tym watomierzem, dodać jeszcze do niego pomiar temperatury z silnika, licznik prędkości z sensora oraz GPS i jest cud miut malina, taki polski speedict.

Obserwuję projekt i bardzo mu kibicuję, pozostaje wg mnie parę kwestii do wyjaśnienia, np. wpływ na pracę bms'a, wpływ na rozładowanie pakietu, wpływ na działanie podczas ładowania itp.
Ogólnie jeszcze testy, testy i jeszcze raz testy.
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
Ostatnio zmieniony przez Szaczek Pon 03 Sie, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Ze złącza CA można spokojnie podłączyć ten watomierz, nie potrzeba lutować kabelków w sterowniku. O ile ma złącze CA :wink:
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Chińczyk przeważnie daję od razu albo trzeba mu powiedzieć to dla nich żaden problem. Przynajmniej dla firmy co ja kupuję za tą samą cenę Greentime. Nawet prędkość można podłączyć do czujnika hall. Niżej rysunek jak to mniej więcej ma być podłączone. Zdjęcie z linka kolegi Szaczek

Ostatnio zmieniony przez ap0f1s Pon 03 Sie, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

We wszystkich sterownikach montują ten sam typ wtyku? Wiesz może jak się nazywa i gdzie go kupić? Prędkość z halotronu, też ciekawa opcja. Przy pierwszym uruchomieniu była by kalibracja względem GPS. a potem wyłączenie GPS, żeby nie jadł prądu.
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

michal214 napisał/a:
Wiesz może jak się nazywa i gdzie go kupić?


Np. tu: złącze sygnałowe NPPW-06
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Nie jestem pewnym, ale gdy piszę, że jest to złącze do CA (cycle analyst) to pewnie standard będzie ten sam. Złącze to chyba dokładnie takie, ale nie jestem pewien.LINK

Nie wiem ile sterowników ma złącze do CA, ale moim zdaniem jedne z lepszych i tańszych z firmy greentime mają albo mogą mieć tylko wystarczy powiedzieć w czasie kupna.

Szaczek nie wiem jak to sie stało, ale wystawiłem dokładnie taki sam link i prawie tym samym czasie.
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

ap0f1s napisał/a:
Szaczek nie wiem jak to sie stało, ale wystawiłem dokładnie taki sam link i prawie tym samym czasie.


Byłem szybszy o 3 min :mrgreen:
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

michal214 napisał/a:
ap0f1s:
moim zdaniem nie będzie żadnych problemów. Jeśli coś będzie nie tak to oczywiście zwracam kasę (do 10 dni i bez kosztów przesyłki).

sietaz:
Co do wersji 20s. Miałby tam być i bluetooth, i oddzielny wyświetlacz na kablu?
Wyświetlacz z przyciskami do menu czy tylko stałe wyświetlanie 5 wartości (U,I,P,Wh,Ah) ? Najgorsze było by znalezienie obudowy do wyświetlacza, uszczelnienie przed deszczem, zapięcia na kierownice itd.

Myślę że Jakby 5 osób się zdecydowało na 20s to koszt byłby w granicach 200zł/szt (bez wyświetlacza).


ja wstępnie jestem zainteresowany 20s. Najlepiej jakby był i bluetooth i oddzielny wyświetlacz. Dla mnie nie musisz robić do niego obudowy zaczepu itd. Wystarczy jakby był podłączony. Wyświetlacz 16x2 to groszowa sprawa. Choć coś takiego było by mieć fajnie:
http://allegro.pl/art-lcd...5574607846.html
Plus do tego licznik podłączony do hallotronu a cud malina jakby jeszcze czujnik temperatury się dało włożyć.

Michał214 doceniam bardzo projekt bo kawał dobrej roboty zrobiłeś.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Jak przekładają się impulsy z halotronu na prędkość koła, jak to przeliczyć? Rafał dzięki za link, czegoś takiego szukałem :D
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

michal214
Jak już tak piszemy to dorzucę następny pomysł,
Rozumiem, gdy bocznik znajduję w sterownika albo za bms to nie pokaże ładowanie. Więc może zrobić coś takiego, żeby można ustawić napięcie maksymalne i zliczanie cyklu i automatyczne pokazywanie naładowanego akusa. Działało by to tak:
Gdy ładowarka skończy ładowanie i akumulator będzie pełny czyli tak jak u mnie jest to gdzieś 67,2(16s) czekamy godzinę i to będzie nasze napięcie max czyli np. 66,9
Następnym razem gdy będziemy ładować, gdy napięcie wskaże napięcie 66,9 program automatycznie pokaże akumulator naładowany w 100% i doda do nowej zakładki cykl ładowania +1. Zakładka cykle naprawdę by się przydała. Nawet wystarczyłby prosty przycisk +1 w linijce cykle.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

'Melduję' że aplikacja odpala na :
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195. Android 4.4.2
Samsung Tablet TAB 7 GT-P3110, Android 4.2.2
Formatki są na swoich miejscach, działa przełączanie zakładek, BT się włącza, działa wybór parametrów.
Czyli dziękujemy "za już" i czekamy na więcej :-)
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

Dzisiaj zamówiłem druki PCB. Udało się upchnąć 4 dodatkowe przetworniki, więc może być do 20S. Jest też kanał temperatury i możliwość podpięcia halotronu/kontaktronu.
Dodatkowego wyświetlacza na razie nie przewiduje,
Teraz tylko zostaje pytanie jaki czujnik temperatury?
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

Powtórzę pytanie: Jak przekładają się impulsy z halotronu na prędkość koła, jak to przeliczyć? Do pomiaru temperatury to chyba najlepiej termistor.
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

Impulsy z halotronu są proporcjonalne do prędkości. Żeby obliczyć prędkość trzeba mierzyć czas między impulsami.
To ile impulsów przypada na pełny obrót wynika z budowy silnika (ilości par biegunów itd). Znając liczbę par biegunów możemy powiedzieć ile obrotów elektrycznych przypada na obrót mechaniczny. Z tego co pamiętam jeden impuls narastający z halotronu (np. A) odpowiada jednemu obrotowi elektrycznemu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group