ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy rower - gotowiec
Autor Wiadomość
placek 
początkujący
jacek


Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań
  Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   Pierwszy rower - gotowiec

Cześć, rozważam zakup gotowego ( :oops: ) roweru na początek, pod ewentualną późniejszą rozbudowę. Póki co najbliższy memu sercu jest omawiany już na forum (tutaj http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=2968 ) Ecobike PROX27,5. Nie wiecie czy na rynku jest coś lepszego/nowszego w podobnej cenie? (6-7 tys. brutto) Ewentualnie czy ktoś z Poznania lub okolic nie chciałby się pozbyć swojej konstrukcji o takich parametrach?
Pozdrawiam
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

http://forum.arbiter.pl/v...p?p=72033#72033

Masz do mnie jakieś 80km ;)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Tom.O 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2016
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   Re: Pierwszy rower - gotowiec

placek napisał/a:
Cześć, rozważam zakup gotowego ( :oops: ) roweru na początek, pod ewentualną późniejszą rozbudowę. Póki co najbliższy memu sercu jest omawiany już na forum (tutaj http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=2968 ) Ecobike PROX27,5. Nie wiecie czy na rynku jest coś lepszego/nowszego w podobnej cenie? (6-7 tys. brutto) Ewentualnie czy ktoś z Poznania lub okolic nie chciałby się pozbyć swojej konstrukcji o takich parametrach?
Pozdrawiam


Rozmawiałem z właścicielem takiego cacka. Wykorzystuje rower w terenie płaskim. Mówił, że ma nawet prędkości przelotowe po asfalcie ok. 45km/h. W górach nie wiem jak to się sprawdza, ale wydaje mi się, że jednak przy dużych podjazdach modele z centralnym silnikiem są lepsze, ze względu na możliwość zwiększenia momentu obrotowego na tylnym kole. (przerzutki)
W górach jeździłem Haibike z silnikiem Yamahy oraz Fullem Haibike z Boschem w najwyższej wersji (wspomaganie do 45km/h). Yamaha robi wrażenie mocniejszej i pod bardzo stromy podjazd (w Wiśle od hotelu Gołębiewski w górę) nie schodzi poniżej 15km/h. Boschem bardzo ciężko nadążyć. Dodatkowo ma większy opór przy jeździe bez prądu.
Generalnie jak planujesz jezdzić w miarę płaskim terenie to Ecobike to dobry wybór. Zobacz jeszcze za ile da sie wyrwać Haibike z Yamahą. (po odblokowaniu wymiata niesamowicie !!)
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

bloodyopel napisał/a:
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=72033#72033

Masz do mnie jakieś 80km ;)


Koledzy, te sklepowe rowerki z bateryjkami 9-13Ah się przecież chowają przy takiej konstrukcji. O innych komponentach nie wspominając :razz:
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Ale chyba nie czytales w ogloszeniu:
Cytat:
Bardzo mocna bateria 36V 13 Ah na celach Samsunga, jej zasięg to nawet 130 km !!!


To chyba cos znaczy :)

Rower jak rower, tylko cene zla podaja, w przeciwienstwie do rowerka bloodyopla.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

irrs napisał/a:
Cytat:
Bardzo mocna bateria 36V 13 Ah na celach Samsunga, jej zasięg to nawet 130 km !!!
To chyba cos znaczy :)

No pewnie, jakby górka była odpowiednia duża, to zajedzie na tej baterii z Krakowa aż nad morze :mrgreen:
 
 
Tom.O 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2016
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Panowie,

Popatrzyłbym na seryjne rowery z perspektywy integracji baterii, wyglądu itd. (skrzynka wielkości kanistra zintegrowana w trójkącie ramy nie każdemu musi się podobać) Nie każdy amator jest zainteresowany osiąganiem predkości ponad 40km/h oraz zasięgu na samej elektryce ponad 100km. Czasami po prostu ktoś chce na podjeździe nie złapać zadyszki, przy jeździe pod wiatr trzymać 25+ itd. Dodatkowo czas który spędziłby na dopieszczaniu cacka woli przeznaczyć na zabawę ze swoim potomkiem. Częściowo to też mój osobisty punkt widzenia, ale z zazdrością czytam wpisy na temat rowerów które przerobiliście. Chciałbym też zejść do garażu i poskładać coś co pojedzie na samym prądzie a w pewnych przypadkach zapewni osiągi zbliżone do pojazdu spalającego benzynę.
Ostatnio zmieniony przez Tom.O Nie 05 Cze, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
placek 
początkujący
jacek


Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Tom, generalnie zgadzam się z Tobą, i po części mam takie właśnie (póki co!) wymagania względem roweru elektrycznego jakie opisałeś. Wydaje mi się jednak, że forum to jest właśnie dla takich zapaleńców a my jesteśmy tutaj swojego rodzaju "casualowymi" gośćmi :)

Dziękuję obu Panom za oferty, jestem przekonany, że to świetne maszyny w rozsądnej cenie. Narzeczona urobiła mnie na Ecobike Speedy M (sama też będzie ponoć jeździć) i pewnie za parę dni pojadę go kupić...
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Tom.O: w porządku, naprawdę rozumiem te motywacje :smile:
Przepraszam, jeśli to co napisałem w Twoim wątku wydało Ci się może niesympatyczne, czy coś w tym stylu. Wiadomo, każdy kupuje co mu bardziej odpowiada. Jeden np. ma czas, rower, dołoży 2-3 tysiące i zrobi sobie sam. Drugi ma od razu 5 tysięcy, a brak mu czasu (umiejętności, chęci czy z jakiegokolwiek innego powodu) - i kupuje gotowca...Koszt w obu przypadkach będzie podobny :mrgreen:
Że ja akurat to ten pierwszy przypadek, to i o moich odczuciach , z mojej perspektywy, piszę :razz: Aczkolwiek rozumiem i inne :wink:

Placek: no trochę tak jest, jak napisałeś: jesteście tu profanami :mrgreen: :wink:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Cze, 2016   

To i ja się zaliczam do tej grupy. Wszystkie moje rowery, to jakaś tam fabryka.
Trudno nazwać budowanie roweru od zera, jeśli wymienia się tylko jedno koło w rowerze, na takie z silnikiem :D
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Pon 06 Cze, 2016   

Jak mowi zeeltom. Jesli umiesz wymienic przednie kolo, przykrecic uchwyt na bidon, zalozyc manetke to umiesz zlozyc elektryka. Jak nie, to ktos z forum z okolicy z pewnoscia pomoze jak wpadniecie z gratami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group