ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Teoria to nie wszystko
Autor Wiadomość
Marcin B 
początkujący
Teoretyk


Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 11
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   Teoria to nie wszystko

Cześć, od paru lat jestem całorocznym rowerzystą, dojeżdżam do pracy codziennie, czasem też gdzieś dalej. 30km dziennie traktuję jako coś normalnego. Roweru używam jako narzędzia. Tak samo teraz chciałbym używać elektryka. Tylko szybciej i dalej :razz:

Więc czytam fora, oglądam filmy, analizuję specyfikacje tak żeby wybrać konstrukcję odpowiadającą moim potrzebom, a trochę tych wymagań mam. :cool:

Póki co skłaniam się do zakupu używanego fula do tego silnik 9c baterię ok. 0,8kWh i Vmax 60 km/h. Jednak nigdy na podobnej maszynie nie jeździłem... Ba, nawet nigdy takiego czegoś świadomie nie widziałem. Z internetu nigdy nie dowiem się czy tego właśnie szukam.

Przed pierwszymi zakupami bardzo chciałbym przyjrzeć sie takiemu rowerowi, zobaczyć jak się koło kręci :wink: i wogóle pogadać o doświadczeniach.

Być może jest ktoś w Warszawie lub okolicach kto dysponuje rowerem 1000W+ i chciałby poświęcić mi ze 30 min. :?:

Dla chętnych przewidziany drobny upominek :wink:

Ps. Na info o zlocie w Żyrardowie trafiłem 3 dni PO zlocie :evil:
_________________
nowy elektryk już niedługo...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Błąd :)
Masz okazję za rok przetestować siebie i rowery ;)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Co jakiś czas 'organizujemy' spotkania w barku kaszubskim na Mokotowie rog Wilanowskiej i Doliny Sluzewieckiej. Tam masz szanse spotkac parę osób i przejechać się różnymi modelami.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Napisz do mnie na maila (przycisk email pod postem) i zgadamy się na przejażdżkę. Dysponuję rowerem o mocy do 8000W ale mogę go ustawić na ile Watt chcesz aby było podobnie jak będziesz miał w docelowej konstrukcji. :wink:
 
 
Marcin B 
początkujący
Teoretyk


Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Dzięki wszystkim za odpowiedź! Nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu. Coś czuję, że po pierwszych próbach na takim rowerze, budowę swojego będę musiał zacząć natychmiast.

@zeeltom - za rok może przyjadę już swoim :lol:

@WojtekErnest - jak moża się dowiedzieć o waszych spotkaniach?

@atomek1000 - mail już poszedł.
_________________
nowy elektryk już niedługo...
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Oho, też coś czuję: przewiduję ciężki przebieg tej choroby... :mrgreen:
Atak pierwszej gorączki już się zaczyna :grin:
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Zwłaszcza, że pierwszy test drive będzie na adapto i mxusie :wink:
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

No właśnie, może lepiej prób od sprzętu Atomka nie zaczynać :grin: ?
To ryzykowne, pierwsza noc po tak ciężkim zakażeniu może być niezwykle trudna :mrgreen:
 
 
Marcin B 
początkujący
Teoretyk


Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Haha, właśnie przeczytałem tematy z rowerami atomka. Istotnie - wysoka półka, aż strach sprawdzać ceny takiego sprzętu. Pewnie będę musiał długo schodzić na ziemię żeby dopasować chęci do możliwości.
_________________
nowy elektryk już niedługo...
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Jeśli będziesz jechał na Mazury krajową 8, będziesz mijał mój dom w odległości 1 km. Zapraszam :smile:

Aha, do takiego śmigania po mieście, przemieszczania się z punku A do B, rower o parametrach przez Ciebie wskazanych moim zdaniem będzie OK. Sam mam coś takiego, tyle, że na ramie HT i z mniejszą baterią ca. 600Wh. Żeby robić więcej jak 30 km, przydałaby się większa bateria - choć to zależy, jak szybko się jedzie i ile wkładasz nogami. Mi ten akumulator starcza na 30km (więcej nie próbowałem), nawet bez pedałowania (ale nie przekraczałem 35km/h - tylko czasami :twisted: ). Z pedałowaniem najwięcej zrobiłem 52 km (tyle akurat wyniosła trasa) 30/30/30 asfalt, szuter, las/polne piaszczyste drogi.
Ostatnio zmieniony przez Szwagier Nie 12 Cze, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Temat spotkaniowo-warszawski
http://forum.arbiter.pl/v...ght=warszawskie
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016   

Udalo sie przejechać ? Ja zastanowilbym sie przed jazda na tak mocnym bajku
Raz sie przejedziesz i nie bedziesz mial poźniej frajdy z jazdy na slaszym bedzie ci brakowac mocy.
 
 
Marcin B 
początkujący
Teoretyk


Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016   

Jeszcze nie, Atomek nie miał czasu w tym tygodniu, jednak mam nadzieję że się spotkamy.
Obserwuję też temat spotkaniowo-warszawski.

Jeśli okaże się tak wcześnie, że mniej niż 3kW to za mało - nawet lepiej bo nie stracę czasu na zbyt słabą konstrukcję.
Fajnie też jeśli stwierdzę że 1500W to max i wcale nie potrzebuję sprzętu z wyższej półki.

Błędy w założeniach trzeba eliminować jak najwcześniej w projekcie.
_________________
nowy elektryk już niedługo...
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016   

To musisz przejechać się przynajmniej dwoma rowerami - a raczej pojeździć. Wiadomo, jak wsiądziesz na 4 kW, to mocy Ci nie zabraknie :smile: Ale może też jej nie zabraknie na 1,5kW..? Skąd będziesz to wiedział? Ja np. kupiłem od razu silnik 9c 10x6, w momencie, gdy miałem za sobą jedną jazdę na rowerze z silnikiem o mocy nominalnej 250W (mam teraz dwa rowery). Po czasie, faktycznie potwierdzam, ten silnik 250W jest troszkę za słaby, ale z drugiej strony, wcale nie wykorzystuję tego 10x6 do szybkiej jazdy i nic więcej (moc) nie jest mi potrzebna. Nie ciągnie mnie w mxusa. Pewnie inaczej jest, gdy jeździsz po górkach, a inaczej po płaskim. Inaczej po asfalcie, a inaczej po lesie, polu, na przełaj, przez piach. Co jest pewne - nie mając żadnych innych doświadczeń, że jak kupisz silnik mocniejszy, to możesz na min jechać wolniej, z mniejszą mocą. Jak kupisz słabszy - w drugą stronę będzie trudno :wink: Ale duża moc to większe koszty (droższe komponenty) - i cena nie rośnie liniowo wraz z mocą :cry: Do tego rower chyba coraz bardziej przypomina motocykl, robi się ciężki... Najlepiej spotkaj się z chłopakami, pogadaj, pojeździj... :smile:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016   

No i warto zastanowić się czy rower będzie wnoszony np na pietro, gdzie i jak będzie ładowany, czy np bateria nie powinna być odłączalna, czy w planach nie ma rowerów dla dwóch osób, warto by ładowarka czy aku były takie same itp.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group