ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
przeróbka na rower elektryczny
Autor Wiadomość
inteligent88 
początkujący


Dołączył: 26 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   przeróbka na rower elektryczny

Witam chciałbym samodzielnie złożyć rower elektryczny na bazie chińczyka gdyż posiadam do niego już baterie , lecz nigdy jeszcze tego nie robiłem więc mam kilka pytań.

Posiadam 2 akumulatory 12v 12ah żelowe czyli razem będzie 24v 24 ah? poprawcie mnie jak źle myśle bo się na tym nie znam

1. Moje pytanie jaki by był najlepszy silnik 24v 250w i sterownik do samodzielnego złożenia?
2. Gdzie włożyć silnik na przednie koło czy tylne gdzie lepiej?
3. Czy rower powinien posiadać stacyjkę wyłączającą zasilanie czy może być bez?
4 Chiał bym tylko podłączyć manetke bez czujnika pas więc potrzebował bym jakiś sterownik który zadziała zaraz po przekręceniu manetki ten co mam teraz w chińczyku załącza po 2 obrotach na pedałach

poniżej umieszczam zdjęcie chińczyka chciał bym osiągnąć coś podobnego nie zależy mi na jakiejś wielkiej prędkości tylko poprostu żeby to wszystko działało

gdymym zapomniał o jakiejś istotnej rzeczy to prosze mnie poprawić z góry dzięki za pomoc

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

Będzie 24V 12Ah. Wałkowane 100.000 razy na forum ;)
Reszta na forum, trzeba poszukać, bo trudno odpowiadać każdemu na podstawowe pytania po "n" razy.

PS. trochę elektrodą zaleciało, co? ;)
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Śro 14 Wrz, 2016   

Cytat:
Posiadam 2 akumulatory 12v 12ah żelowe czyli razem będzie 24v 24 ah? poprawcie mnie jak źle myśle bo się na tym nie znam.

Zrobisz z tego 24V 12Ah lub 12V 24Ah... simple :razz:
Cytat:
. Moje pytanie jaki by był najlepszy silnik 24v 250w i sterownik do samodzielnego złożenia?

Obojętne jaki, byleby sterownik podwał taka moc coby silnika nie zjarać.
Cytat:
2. Gdzie włożyć silnik na przednie koło czy tylne gdzie lepiej?
Tylko tył
Cytat:
3. Czy rower powinien posiadać stacyjkę wyłączającą zasilanie czy może być bez?
Obowiązkowo chyba, że chcesz aby ktoś odjechał Twoim rowerem lub ewentualnie rower pojechał sam...
Cytat:
Chiał bym tylko podłączyć manetke bez czujnika pas więc potrzebował bym jakiś sterownik który zadziała zaraz po przekręceniu manetki ten co mam teraz w chińczyku załącza po 2 obrotach na pedałach
Prawie każdy sterownik ma wejście na manetke a jak nie ma to na pewno da się zrobić.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 14 Wrz, 2016   

Silnik 250W wygodniej i szybciej założyć na przód.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 14 Wrz, 2016   

zeeltom napisał/a:
Silnik 250W wygodniej i szybciej założyć na przód.

Ja bym dodal : jesli wystarczy prędkość 35-38 km/godz przy dostarczanej mocy 500-600 W to wygodnie
i szybciej jest założyć silnik 250W na przód.
Jesli za malo to trzeba dobrac silnik na tył, zastanowić się nad umiejscowieniem większych akumulatorow i dostosowac mechanicznie pozostale elementy.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 14 Wrz, 2016   

I, na wszelki wypadek, założyć złączkę do wygodnego zdejmowania koła w razie klejenia dętki ;)
 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
Wysłany: Śro 14 Wrz, 2016   Jak wyżej

Mobil_Oil, odpisał na twoje pytanie cyt:
3. Czy rower powinien posiadać stacyjkę wyłączającą zasilanie czy może być bez?
Obowiązkowo chyba, że chcesz aby ktoś odjechał Twoim rowerem lub ewentualnie rower pojechał sam...
Też tak myślę że taki pstryczek elektryczek to przydatna rzecz jak już będziesz zdecydowany na montaż swego pierwszego elektryka to mam taką stacyjkę .
Trzy w jednym 1 to lampa rowerowa ,indykatory diodowe wskazujące poziom naładowania baterii , Brzęczek czy piszczałek automatycznie daje sygnał po rozjechanie pieszego ,No i oczywiście z boku wejście na kluczyk .
Popatrz na załączone foto.
I to wszystko gratis pokrywasz tylko koszt przesyłki z ... >>>Hiszpanii :-))))

IMG_20160914_195228.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 264 raz(y) 98,08 KB

IMG_20160914_195334.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 235 raz(y) 81,06 KB

IMG_20160914_195415.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 236 raz(y) 84,81 KB

_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

Tak klejenie dętki to w elektryku kłopot jak nie ma złączki. Obecnie włożyłem jakieś dętki po 25 zł z jakimś klejem w środku, bo niestety nie mam takiej złączki.
Stacyjka czy wyłącznik musi być bo sterownik nie powinien pozostawać pod prądem.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

Klejenie, to nie problem. Gorzej z wymianą ;)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

mmoto napisał/a:

Stacyjka czy wyłącznik musi być bo sterownik nie powinien pozostawać pod prądem.

Prosty wyłącznik blokujący sterownik to tylko tryb standby, czuwania...
Najbezpieczniejszy jest wyłącznik który fizycznie przerywa zasilanie a więc uruchamia przekażnik/stycznik itp.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group