ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik Nine Continent RH2809 7x9 - Nieaktualne
Autor Wiadomość
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Dzień dobry :)
No a mnie irytuje fakt, że nigdzie nie napisałem, że silnik sprzedałem. Napisałem jasno i wyraźnie na PW "Nie sprzedaję za pobraniem i że głoszenie NIEAKTUALNE. Czy teraz to mam się tłumaczyć szanownemu forum co zrobiłem z daną rzeczą i czy się rozmyśliłem i dlaczego? Czy umowa kupna nie jest zawierana przez obie strony tzn kupujący wyraża chęć kupna a sprzedający chęć sprzedania i dochodzi do transakcji.
A co jeśli wystawiam ogłoszenie na kilku portalach choćby na Allegro, ktoś klika kup teraz i co wówczas? Ktoś podaje numer tel. dzwoni umawiam się, sprzedaje, albo przyjeżdża wujek, kuzyn i kupuje. O co chodzi? Czy nie jest tak, że to moje ogłoszenia jak i rzecz wystawiona i to ja decyduje? Dlaczego tak a nie inaczej NIE BO NIE lub TAK BO TAK. Co takiego się stało? Kolega się obraził? Jaką poniósł stratę? To forum techniczne a Ogłoszenia powinny być treściwe i na temat rzeczy sprzedawanej. Sprzedaż powinna pozostać w kwestii prywatnych ustaleń.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Myślę, że nie ma co popadać ze skrajności w skrajność. Jak ktoś napiszę, kupuję, biorę itp, to znaczy, że sprzedane. A jak ktoś pyta o rezerwację to tylko dobra wola sprzedawcy czy się zgodzi, bo taka osoba może się rozmyślić po 5 dniach, a w tym czasie inny potencjalny kupujący pójdzie do innego źródła. Po prostu konkrety.
Swoją drogą jak ktoś sprzeda rzecz gdzieś indziej to miło by było by od razu napisał, że już nieaktualne.
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Jedna zasada dla kupujących i sprzedających.

"Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe"
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
unix 
stażysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 152
Skąd: Mielec
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Darki napisał/a:
Dzień dobry :)
No a mnie irytuje fakt, że nigdzie nie napisałem, że silnik sprzedałem. Napisałem jasno i wyraźnie na PW "Nie sprzedaję za pobraniem i że głoszenie NIEAKTUALNE. Czy teraz to mam się tłumaczyć szanownemu forum co zrobiłem z daną rzeczą i czy się rozmyśliłem i dlaczego? Czy umowa kupna nie jest zawierana przez obie strony tzn kupujący wyraża chęć kupna a sprzedający chęć sprzedania i dochodzi do transakcji.
A co jeśli wystawiam ogłoszenie na kilku portalach choćby na Allegro, ktoś klika kup teraz i co wówczas? Ktoś podaje numer tel. dzwoni umawiam się, sprzedaje, albo przyjeżdża wujek, kuzyn i kupuje. O co chodzi? Czy nie jest tak, że to moje ogłoszenia jak i rzecz wystawiona i to ja decyduje? Dlaczego tak a nie inaczej NIE BO NIE lub TAK BO TAK. Co takiego się stało? Kolega się obraził? Jaką poniósł stratę? To forum techniczne a Ogłoszenia powinny być treściwe i na temat rzeczy sprzedawanej. Sprzedaż powinna pozostać w kwestii prywatnych ustaleń.

I zgadzam sie z kolegą, też nie rozumiem o co ta cała dyskusja.

Pozdr
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   

atomek1000 napisał/a:
To jest jedynie ogłoszenie, nie portal aukcyjny. Post pod ogłoszeniem nie jest zawarciem umowy kupna sprzedaży. Jest jedynie ofertą którą możesz zaakceptować lub nie i tyle.
Nie ma co popadać w herezje w związku z tym, że nie udało się kupić jednej rzeczy na forum..

Całkowicie się zgadzam. Ten dział powinien zawierać ogłoszenia i ew. pytania dotyczące szczegółów sprzedawanego przedmiotu. Cała reszta ustaleń na PW.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   

borsuk, Chodzi o porządek. To jak z dziewczyną, którą bez twojej wiedzy kumpel odbije.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   

Jaka jest ta analogia - nie nadążam.

Wystawiasz dziewczynę na forum i...?
Wybierasz dziewczynę na forum, ale dziewczyna woli kogo innego?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   

A wystarczy nie rezerwować, ileż to problemów odchodzi :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   

legend, Nie mam siły. ..

To inaczej. Jest regulamin bazaru i tyle.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   

Na forum panują pisane i niepisane zasady. Tak naprawdę zrozumiałe dla wszystkich, więc nie ma sensu ich zmieniać bo po co ? I tak zawsze trafi się ktoś kto zlamie je świadomie lub nie.
Argumenty typu: to nie Allegro, to moje, to ja decyduje są słabe. Rejestrując się na portalu trzeba zaakceptować panujące zasady i się do nich dostosować. Choćby dlatego że nie ma tu irytującej komercji w postaci wyskakujących reklam, czy opłat. Doceńmy to.
Uważam, że powinno paść zdanie typu. Sorry faktycznie zrobiłem nie tak. I na tym dyskusja powinna się zakończyć bo naprawdę jest tu wiele dużo ciekawszych tematów do komentowania.
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   

maran_hand, Człowieku, aż mi się gęba uśmiechnęła jak przeczytałem twoją wypowiedź.

Esencja bycia na tym forum czyli robimy wszystko, żeby było miło dobrze i przyjemnie dla wszystkich i szanujmy siebie na wzajem.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   

I tym optymistycznym stwierdzeniem kończymy dyskusję na ten temat ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group