ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
zmiana phase angele 120/60 w sterownik shenzen BLP3625 ???
Autor Wiadomość
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Śro 16 Lut, 2011   zmiana phase angele 120/60 w sterownik shenzen BLP3625 ???

Witam.
sterownik shenzen BLP3625 ecrazyman napis z płytki drukowanej to EB206-A-3

-na naklejce pisze phase Angle 120 or 60deg -czyli powinien współpracować praktycznie z każdym silnikiem z halotronami.... z bafang współpracować nie chce... prawdopodobnie niewłaściwy kąt... jak ten kąt zmienić ?
czy któreś przewody -lub pola wewnątrz sterownika należy zewrzeć/ rozewrzeć?


Kolega ma podobny -zewnętrznie identyczny (choć inne oznaczenie na płytce ) sterownik -i tamten sam dopasowuje kąt do silnika...

mój albo jest uszkodzony -albo coś trzeba ręcznie przełączyć... może ktoś wie, czy kąt halotronów jest tu przełączany ?
_________________
Witek.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 16 Lut, 2011   

Nie wiem czy to pomoże: http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=809
W tym konkretnym sterowniku są wyprowadzone przewody które należy złączyć lub nie (w zależności czy 120 czy 60 stopni). Nie wiem niestety jak to wygląda w twoim.
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Śro 16 Lut, 2011   

u mnie nie ma wyprowadzonych przewodów przełączających kąt 60/120... chyba,że to wtyczka z dwoma przewodami czarnym i żółtym... -jednak ta to jest prawdopodobnie do klamek hamulca... wygląda na to, że rozszyfrować trzeba po płytce EB206-A-3 i dolutować dodatkowe przewody -lub położyć mostek wewnątrz obudowy bezpośrednio na płytce. Tylko - na które pola stykowe ??? Chyba,że ktoś ma taki regulator z wyprowadzonymi przewodami 60/120 -i zerknąłby w które miejsce na płytce są one wlutowane?
_________________
Witek.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 16 Lut, 2011   

Chyba tylko poprzez programator :(

6fet4110b.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 386 raz(y) 144,7 KB

 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 16 Lut, 2011   

Tutaj jest trochę ale o modelu z płytką EB206-A-2
http://www.hordsoffun.com/ebike/pics/6fet.pdf
http://endless-sphere.com...hp?f=31&t=18744
Czym się różnią ? nie wiem :)
Może trzeba wysłać zapytanie do E-crazyman'a ??
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Pią 18 Lut, 2011   

Miałem jeden silnik bafang taki z przekładnią planetarną w tylne koło marnie współpracował z regulatorami z czujnikami próbowałem różne kombinacje połączeń pracował ale na biegu jałowym pobierał 1.5A i to na kilku różnych regulatorach było podobnie co się udało ustawić.
Z tego co pamiętam silnik ten ma 20 biegunów na wirniku i 18 zębów stojana i nierówno to wychodzi do podziału pomiędzy zębami stojana i może są problemy z prawidłową detekcją ułożenia czujników w silniku jak mógłbyś go rozkręcić byś sprawdził czy podział pomiędzy czujnikami jest taki sam.

bafang_18N_20P.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 414 raz(y) 40,88 KB

_________________
pozdr
Tomek
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Pią 18 Lut, 2011   

ilość żłobków i magnesów generalnie ma znaczenie drugorzędne...o ile uzwojenia są prawidłowo nawinięte. Byle ilość żłobków dzieliła się przez 3 a ilość magnesów była parzysta. oczywiście są lepsze i gorsze kombinacje -najbardziej naturalny jest układ o stosunku 4/3 lub 2/3 i najprostsze uzwojenie ABCABC....

generalnie ważny jest tzw układ elektryczny pomiędzy kątem czujnika i kątem odpowietrzającego mu uzwojenia. zależy od tego kierunek i moment przełączania uzwojeń.
więszość silników około 70% ma podstawowy układ 120stopni. mniejszość -około 30% silników ma mniej popularny układ 60 stopni. regulator musi pracować w tym samym układzie co silnik... więc mamy regulatory phase angle 120 -oraz regulatory phase angle 60.
w praktyce to pierwsze 120 obsługują wszystkie sterowniki
a to 60 stopni tylko niektóre sterowniki mają dodatkowo jako uniwersalne np. mój ma napis 120/60 . praktycznie nie spotyka się sterowników obsługujących tylko 60stopni. albo uniwersalne albo samo 120.
bafang pracuje najprawdopodobniej w 60 stopni.

mój sterownik powinien obsługiwać obydwa systemy. niestety z silnikami 120 stopni pracuje a z silnikiem 60 stopni nie chce...
nie ma kabelka żeby to przełączyć i sam automatycznie się nie przełącza.

Możliwe, że można coś wewnątrz przelutować... jest sporo wolnych niewykorzystanych pół lutowniczych. Widziałem zdjęcia sterowników tego samego typu które miały dwa dodatkowe kabelki poprzez złączenie -rozłączenie przełączające system ze 120 na 60. U mnie brakuje tych kabelków... pytanie gdzie je wlutować ?
_________________
Witek.
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Pią 18 Lut, 2011   

Zobacz na jakim procku jest zrobiony regulator podesłałbyś fotkę złącza do programowania i płytki top i bottom.
W tych regulatorach można ustawić programowo 60 lub 120 lub automat ale tylko przez kabelek.
W innej firmy sterowniku na PCB było napisane 60/120 i wyprowadzone złącze 2pin stan zmieniało się przez zwarcie przewodu do masy.
Na forum jest fotka silnika bafang z którym też miałem problemy nie chciał prawidłowo współpracować .
Sprawdziłeś wszystkie kombinacje połączeń silnik i czujniki hala.
_________________
pozdr
Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group